Jump to content

Molim savjet zbog prevare od strane d.o.o.


zec0nj4

Preporučene objave

Pozdrav svima na forumu!

Već dugo vremena se mučim s jednom firmom oko dovršetka radova /povrata novca za radove.

Više ne znam kako dalje pa vas molim da mi date neki dobri savjet kako se pomaknuti s mrtve točke.

Tvrtka XX d.O.o. nije završila određene radove na stepeništu iako je račun podmiren u cijelosti i to još u studenom 2009. god. Također je naplaćen predajum za druge radove u iznosu 50% radova(5000kn) u rujnu 2009. god, a do danas radovi nisu započeti odnosno nisu vraćeni novci kao sam više puta tražio. Direktor firme s kojim su radovi dogovoreni i koji se lažno predstavljao kao radnik, a ne direktor/osnivač, kaže da je račun d.O.o.-a u blokadi te da se radovi ne mogu dalje izvoditi do naplate potraživanja od porezne odnosno da nema novce za vratiti.

Kako da se naplatim/obeštetim/pokrenem radove - bilo što samo da se nešto pokrene?

 

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da su odvjetnici skupi a sudski postupci dugotrajni. Trebao bi ih tužiti.

Ali probaj sa kaznenom prijavom. Moraš dokazati da je prijevara, što mislim ako si im platio nešto što nisu napravili jeste prijevara jer taj novac su trebali uložiti u tu svrhu a ne potrošiti.

Kaznena prijava ide po službenoj dužnosti, u policiji!

Pokušaj za početak samo pismeno upozorenje na kaznenu prijavu, možda se gazda uplaši....

Ako ništa ne upali,,, "Potrošački kod"....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dug je,skup i gotovo rijetko dokaziv proboj pravne osobnosti direktora društva tj.odgovornost direktora budući da je upravo neodgovornost članova za obveze društva temeljno obilježje d.O.o.-a.

 

Problematika proboja pravne osobnosti temelji se na načelu odvojenosti dva pravna subjekta:društva i člana tog društva (tj.d.O.o.-a i direktora).

Stoga, onaj tko želi,pored društva s ograničenom odgovornošću, na temelju proboja pravne osobnosti pozvati na odgovornost i člana tog društva mora formalnopravno podignuti dvije tužbe: spram društva i spram člana.

 

Tek ako je tužbeni zahtjev osnovan prema oba tuženika ,sud će moći donijeti presudu kojom usvaja tužbeni zahtjev tužitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Je ovo sa kaznenom prijavom direktoru je najbolje rješenje, radio sam u jednoj takvoj firmi dok nisam skužio što direktor radi. Isto je išao po gradilištima i glumio radnika te uzimao kaparu. Radove je izvršio samo onima koji su mu zaprijetili kaznenom prijavom, drugima se nije ni na telefon htio javiti, glumio da je na službenom putu isl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija