Jump to content

Da li predati zahtjev za opću invalidnost


ivom

Preporučene objave

U 9 mjesecu prošle godine otišao sam kao hrvatski branitelj u profesionalnu mirovinu sa 35 godina staža.U HV sam bio 9 mjeseci 91,92 god.Zakasnio sam sa zahtjevom za rvi koji je na upravnom sudu.Iako je Taborskom otišao prijedlog 60-40 isti se nije udostoio dati mi niti 1%.Kasnije sam došao do ratnog puta i vidio da je napisano nešto općenito u 5 rečenica a nigdje ne stoji da sam prelazio u Bosnu za vrijeme najžešćih sukoba gdje sam bio ukupno 3 mjeseca a iz HV sam se skinuo nakon liječničkog pregleda i perforacije čira na želucu i preporukom za otpustom što je također taborski imao u rukama.U mirovinu sam otišao sa šifrom ptsp f62,0

Danas proživljavam sa 1920 kn mirovine plus nekakav dodatak od 5oo kuna.Tijekom ove godine došlo mi je do pogoršanja psihičkog stanja zbog čega sam 3 mjeseca boravio u bolnici ali da to ne bude sve pobrinula se i kralježnica i upravo sam se vratio s operacije.

Moja doktorica predlaže da joj donesem sve papire koje bi ona dostavila u mirovinsko sa zahtjevom za opću invalidnost.Osobno se slažem s time jer radne sposobnosti više nemam,međutim što ću imati od toga.Doktorica kaže 20% veću mirovinu?

Molio bih znalce obzirom da osobno trenutno ne mugu otići u mirovinsko da li bih mirovina bila veća-

-35 god staža

-profesionalna civilna invalidnost

-9 mjeseci HV,poručnik

Obzirom da je moj predmet već bio kod Taborskog vrijedi li obzirom na ove zakonske promjene proslijediti ponovno papire

u MOBS sa novim ratnim putem potpisanim od zapovjednika i novim papirima o pogoršanju bolesti da bih dobio bar 20% invalidnosti sa čime bih mirovina sigurno bila veća obzirom na čin,i vrijeme provedeno u Hv.

Hvala svima koji se pridruže i pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivom je napisao:

U 9 mjesecu prošle godine otišao sam kao hrvatski branitelj u profesionalnu mirovinu sa 35 godina staža.U HV sam bio 9 mjeseci 91,92 god.Zakasnio sam sa zahtjevom za rvi koji je na upravnom sudu.Iako je Taborskom otišao prijedlog 60-40 isti se nije udostoio dati mi niti 1%.Kasnije sam došao do ratnog puta i vidio da je napisano nešto općenito u 5 rečenica a nigdje ne stoji da sam prelazio u Bosnu za vrijeme najžešćih sukoba gdje sam bio ukupno 3 mjeseca a iz HV sam se skinuo nakon liječničkog pregleda i perforacije čira na želucu i preporukom za otpustom što je također taborski imao u rukama.U mirovinu sam otišao sa šifrom ptsp f62,0

Danas proživljavam sa 1920 kn mirovine plus nekakav dodatak od 5oo kuna.Tijekom ove godine došlo mi je do pogoršanja psihičkog stanja zbog čega sam 3 mjeseca boravio u bolnici ali da to ne bude sve pobrinula se i kralježnica i upravo sam se vratio s operacije.

Moja doktorica predlaže da joj donesem sve papire koje bi ona dostavila u mirovinsko sa zahtjevom za opću invalidnost.Osobno se slažem s time jer radne sposobnosti više nemam,međutim što ću imati od toga.Doktorica kaže 20% veću mirovinu?

Molio bih znalce obzirom da osobno trenutno ne mugu otići u mirovinsko da li bih mirovina bila veća-

-35 god staža

-profesionalna civilna invalidnost

-9 mjeseci HV,poručnik

Obzirom da je moj predmet već bio kod Taborskog vrijedi li obzirom na ove zakonske promjene proslijediti ponovno papire

u MOBS sa novim ratnim putem potpisanim od zapovjednika i novim papirima o pogoršanju bolesti da bih dobio bar 20% invalidnosti sa čime bih mirovina sigurno bila veća obzirom na čin,i vrijeme provedeno u Hv.

Hvala svima koji se pridruže i pozdrav!!

Kolega ivom u ratnom putu ti nemože pisati da si bio u bih,jer mi nismo ni smijeli odlaziti u bih,jer je to druga država,a što se tiće dodatka od 500 kn.,blago tebi,jer je to dodatak na dragovoljstvo,koji danas više neigra koliko ja znam, nego je sve izmiksano u obićnoj crkavici od 1900 ili 2400 kn. :tuzan: :tikvan:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dadoje,to je točno ali kad pročitam taj ratni put i sam sebi ne bi ništa dao a kamo li taborski.Moralo je pisati barem nešto u nekom drugom smislu već stoji općenito-bio izloženovom ili onome i točka.Taborski mora znati da si svoj život izlagao negdje drugdje.Bila je dadoje silna muka pokupiti 50 ljudi i prijeći Savu.Uvijek se postavljalo pitanje za koga ja idem tamo kad su oni sami već davno prešli ovamo i to mnogo mlađi i iz prikrajka gledali što se dešava.Zato je to i te kako važno.To taborski nije znao i zato sam uprkos f62 dobio usvezi rata 0%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toćno kolege zna se da je oslobađajuća akcija Oluja vođena jednim dijelom i u Bosni, ali vjerojatno službeno to nije zavedaeno što mislim da nije u redu,jer se znalo da smo mi bili jedno tkivo i da se moraalo djelovati u takvim zemljopisno plitićkim prilikama,kad smo bili i napadani s tih podrućja, ali to je stvar državnih tijela koje su to trebale urediti i priznati našim ljudima da je to ćinjenica i priznati im to kao odrađeno domoljubje i zavesti to u dokumentima kao obavljen zadatak u ratnim putevima,a ne da ispadne da je neko sa kućnog praga brania domovinu!?. Je pardon "branili" su je lažni invalidi dom.rata!? :frajer::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija