Jump to content

komisija mirovinsko


jado

Preporučene objave

Na komisiji bio 20,05,2010,u Splitu, kod vjestaka po prvi put i bez statusa hrvi sa nalazizima od reg centra i njihovim dijagnozama vezane uz ptsp;F43,1 F41,2 F54, F 32.,osim ovih dijagnoza nosio sam nalaze lijecnika spec.sa bolestima stitnjace ,psorijaze ,psorijaticnog artritisa,ulkusne bolesti,neke ortopedske nalaze sve u svemu gomilu papira. Prije por dana moj lijecnik me vidio i rekao da je dobio obavjest da nema invaliditeta ja jos nisam dobio nikakvu obavjest kuci od mirovinskog sada neznam sta se dogadja.Kolege branitelji koji su bili na komisiji u mirovinsko dobili su odmah nakon desetak dana odbijenicu .Na bolovanju sam vec gotovo vec 15 mjeseci sa gore navedenim dijagnozama inace dragovoljac , 100 dana crte pricuvna postrojba.Neznam sta uciniti dali da zovem mirovinsko molim nekog za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jado je napisao:

Na komisiji bio 20,05,2010,u Splitu, kod vjestaka po prvi put i bez statusa hrvi sa nalazizima od reg centra i njihovim dijagnozama vezane uz ptsp;F43,1 F41,2 F54, F 32.,osim ovih dijagnoza nosio sam nalaze lijecnika spec.sa bolestima stitnjace ,psorijaze ,psorijaticnog artritisa,ulkusne bolesti,neke ortopedske nalaze sve u svemu gomilu papira. Prije por dana moj lijecnik me vidio i rekao da je dobio obavjest da nema invaliditeta ja jos nisam dobio nikakvu obavjest kuci od mirovinskog sada neznam sta se dogadja.Kolege branitelji koji su bili na komisiji u mirovinsko dobili su odmah nakon desetak dana odbijenicu .Na bolovanju sam vec gotovo vec 15 mjeseci sa gore navedenim dijagnozama inace dragovoljac , 100 dana crte pricuvna postrojba.Neznam sta uciniti dali da zovem mirovinsko molim nekog za savjet.

Prijatelju jado ja isto tako bio,ali u 4 misec sa istim dg.ali bez "psoria"iako ga imam ka u prići,ali on nije bitan kao naš "dragi"PTSP,pa isto, kao i ti dobio riješenje nema invalidnosti,i šta sad koda smo mi jedini pa država je u kujcu,nažalost i to "samo"20-tak godina!!?? :palacdolje::place::-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jado je napisao:

Neznam sta uciniti dali da zovem mirovinsko molim nekog za savjet.

 

1. možete zvati u mirovinsko i raspitati se kod referenta kod kojega je predmet, on vam može reći a i ne mora usmeno šta je i kako odlućeno

 

2. možete čekati rješenje doma i kada ga preuzmete ako s istim rješenjem nećete biti zadovoljni možete se žaliti ali će vam u rješenju pisati da žalba ne odgađa izvršenje istoga - bez obzira na to ako niste sa rješenjem zadovoljni uložite žalbu -o ishodu žalbe ne bih htio govoriti , tko zna šta mogu stručnjaci kasnije odlučiti ( mogu odbaciti žalbu ili je usvojiti )

 

Sve jedno, dok ne dobijete rješenje u ruke pravno gledajući ne možete ništa učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dadoje ako si dobio rjesenje sta si dobio i koliko dugo nakon vjestacenja je stiglo na tvoju kucnu adresu,dali je profesionalna ili opca nesposobnost za rad.

Stvar je u tome da ja jos nista nisam dobio od mirovinskog na kucnu adresu nikakvo rjesenje niti je dobila firma u kojoj radim ,dobia je samo moj izabrani lijecnik da nema nikakve invalidnosti.A napisa sam vec da kolege branitelji koji su bili poslije mene na vjestacenju u mirovinskom su dobili preporuceno pismo petnaestak dana nakon vjestacenja u mirovinskom Split.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam klasićno riješenje od podrućnog ureda hzzmo:osiguraniku dadoju rođenom.....ne priznaje se pravo iz mirovinskog osiguranja na temelju invalidnosti...protiv ovog riješenja se može uložit žalba,prema članku 120.stavku 1.zomo...hzzmo..u roku od 15 dana. Isto prvo kod doktorice vidio riješenje,jer ga je ona i prva dobila,a ja tek nakon misec dana.To je meni bilo drugo vještaćenje,ćini mi se da sam i ja nakon prvog vještaćenja dobio brže riješenje,ali mislim da to nije bitno, bitno je jel ti priznaju ili ne! :tuzan: :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinsko prvo šalje doktoru opće medicine obavijest da li invalidnost postoji ili ne kako bi te on mogao i dalje držati na bolovanju. Mirovinsko bi trebalo unutar mjesec dana poslati tu obavijest doktoru jer u protivnom plaćaju neke penale zdravstvu. a ti i tvoje poduzeće ćete dobiti kasnije rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija