Jump to content

Krađa


Marija222

Preporučene objave

Ovako,bila sam na kavi kod jedne poznanice prošli petak, otišla sam na wc, i nakon toga sam primijetila da mi nema kreditne kartice, tj. one za bankomat.To sam vidjela tek drugi dan, ali znam da je od onda nemam.Čula sam se s njom i rekla da idem blokirati tu karticu, ona je rekla nemoj, kod mene je, pa sam mislila, ok, na miru sam.Ali ne, ispalo je da mi je ona nju ukrala dok sam bila kod nje, iz torbice.Dok nisam blokirala karticu, svaki je dan dizala više tisuća kuna, i brdo je puta pokušavala, ali nije uvijek uspjevala transakcija, jer imam dnevni limit.Onda mi je priznala da mi je ona ukrala, ali da je ne prijavljujem, da će mi to vratiti.Čekam 1 dan, drugi, ne vraća, kaže sad da mi je uplatila preko svoje banke na moj račun, ali da transakcija traje 24 sata.Ja to njoj ništa ne vjerujem, pošto sam bila u banci i dali su mi izvješće, zvali i u Zg centar, i saznala sam da mi je svih tih dana kada je govorila da će mi vratiti, i dalje pokušavala uzimati, nekih 50ak puta.Išla je čak do toga da kad joj bankomat više nije davao, ušla je u poslovnicu, i tražila ženu na šalteru novac, s mojom karticom.Kako je trebao dokument, ljutito je izašla.

Dizala je s mog bankomata, s bankomata zabe, sa svih mogućih mjesta gdje se moglo, uglavnom, 13 000 kuna mi je ukrala.

Ako je prijavim, je li mi onda mora vratiti odmah, ili kako to ide?Pošto ne vjerujem da mi je išta uplatila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prijaviš policiji ovo kazneno djelo, za koje se progon vrši po službenoj dužnosti, onda imaš velike šanse da se naplatiš, kad tad, a ako ne prijaviš onda postoji mogućnost da se ne uspiješ naplatiti, ili da se ne naplatiš u potpunosti.

Vjeruj mi, postoji dovoljno dokaza da je ona to učinila, naravno, ako je ona stvarno ta koja je to učinila, snimile su je nadzorne kamere, imaš izjave sužbenice iz banke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

prije 2 godine mi je kolega iz benda otuđio gitarsko pojačalo koje se nalazilo u prostoru za probe.

 

pokušao sam se s njim prvo dogovoriti, tako da neki način dobijem povrat imovine.

 

pogrješio sam što nisan prijavio krađu, jer sam u međuvremenu saznao da se radi o poznatom trogirskom prevarantu, i naišao još na brdo žrtava njegovih krađa i prevara.

 

za otuđeno pojačalo ne posjedujem papire ni račun, dotični mi je i više puta prijetio.

 

problem je što se to dogodilo prije 2 godine, ali imam nekoliko svjedoka koji to mogu potvrditi.

u zadnje vrijeme su ga i drugi počeli prijavljivati.

da li mi se isplati prijaviti krađu koja se dogodila prije 2 godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marija222 je napisao:

Ovako,bila sam na kavi kod jedne poznanice prošli petak, otišla sam na wc, i nakon toga sam primijetila da mi nema kreditne kartice, tj. one za bankomat.To sam vidjela tek drugi dan, ali znam da je od onda nemam.Čula sam se s njom i rekla da idem blokirati tu karticu, ona je rekla nemoj, kod mene je, pa sam mislila, ok, na miru sam.Ali ne, ispalo je da mi je ona nju ukrala dok sam bila kod nje, iz torbice.Dok nisam blokirala karticu, svaki je dan dizala više tisuća kuna, i brdo je puta pokušavala, ali nije uvijek uspjevala transakcija, jer imam dnevni limit.Onda mi je priznala da mi je ona ukrala, ali da je ne prijavljujem, da će mi to vratiti.Čekam 1 dan, drugi, ne vraća, kaže sad da mi je uplatila preko svoje banke na moj račun, ali da transakcija traje 24 sata.Ja to njoj ništa ne vjerujem, pošto sam bila u banci i dali su mi izvješće, zvali i u Zg centar, i saznala sam da mi je svih tih dana kada je govorila da će mi vratiti, i dalje pokušavala uzimati, nekih 50ak puta.Išla je čak do toga da kad joj bankomat više nije davao, ušla je u poslovnicu, i tražila ženu na šalteru novac, s mojom karticom.Kako je trebao dokument, ljutito je izašla.

Dizala je s mog bankomata, s bankomata zabe, sa svih mogućih mjesta gdje se moglo, uglavnom, 13 000 kuna mi je ukrala.

Ako je prijavim, je li mi onda mora vratiti odmah, ili kako to ide?Pošto ne vjerujem da mi je išta uplatila.

 

Otkud toj poznanici vaš PIN bez kojeg nije mogla podizati gotovinu?Ljudi i dalje naivno drže PIN u novčaniku ili još gluplje...napisan na kartici :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija