Jump to content

Zaštita u ugovoru o doživotnom uzdržavanju


visnja25

Preporučene objave

Dobar dan, evo imam jedno pitanje, ali mislim i problem. :-?

Dakle, moj stric i njegova žena, stariji ljudi su sa mnom htjeli potpisati ugovor u doživotnom uzdržavanju u vezi kuće u kojoj sad zajedno živimo, a na koju je uknjižen moj stric kao jedini vlasnik.

 

I sad problem, stric mi je obitelj i slažemo se, ali se njegova žena ne slaže sa mnom. On je također dosta stariji od nje.

 

Što bi se dogodilo u slučaju njegove smrti, bili onda njegova žena mogla taj ugovor osujetiti ili osporavati iz čiste, u nedostatku boljih riječi, zlobe.

 

Dakle u tom ugovoru, on i ona su označeni kao primatelji no samo on je vlasnik uknjiženi. Bili nakon njegove smrti ostala njoj na milost i ne milost.

 

Molim Vas za savjet jer mi se čini da sam se dovela u nezavidan položaj s obzirom da se lijepo brinem o njima, a ne znam hoću li na kraju na cestu. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je imovina bračna stečevina i strina može osporavati ugovor o doživotnom uzdržavanju .

može ali uspjeh osporavanja ovisi o dokazima .

nastoj skupiti i čuvati što više dokaza o tome da ispunjavaš odredbe ugovora .

čuvaj račune ,izjave i radnje vrši pred svjedocima (susjedi ,daljnjrodbina )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na brzom odgovoru.

 

Bračna je stečevina ako je izgrađena za vrijeme braka, jel tako? Dakle jest bračna stečevina.

 

Taj ugovor glasi na mene i njih dvoje skupa, oboje kao primatelje uzdržavanja. Da li to znači da u slučaju da mi umre stric ja još nemam nikakva prava, sve do kraja i njenog života, ili ako on umre, a nije prigovorio uzdržavanju dobivam bar njegov dio?

 

Da ne bi ispalo kako sam ih oboje uzržavala godinama da bi me na kraju strina odlučila možda iskoristiti i otići kod svoje rodbine te pobijajući sve godine uzdržavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija