Jump to content

regres ili božićnica u privatnom sektoru


vulinjo

Preporučene objave

pozdrav svima ! vrlo zanimljiv forum sa jako kvalitetnim odgovorima (hvala im) a sada jedno pitanje koje možda pomogne mnogim ljudima u privatnom sektoru. vrijeme je regresa i neki "sretnici" dobiju regres od recimo 500 kn. možda sam otrovan možda i nerazuman a možda i nezahvalan ali moje mišljenje je da većina privatnih poduzetnika podignu cijeli neoporezivi iznos namjenjen za regrese i božićnice daju radnicima siću a oni zadrže lavovski dio i sve je o.k. i nitko nije dobar kao oni a odnijeli od onih kojima govore kako su dobri. da li je to kazneno djelo utaje poreza i kako saznati koliko je podignuto za regres ili božićnicu po radniku ako je podignuto. napominjem da ovo pitnje vrijedi za privatni sektor i kako natjerati poslodavce da isplate božićnica i regresa budu svakakve ali samo ne ovakve kako je ranije navedeno i nadam se da griješim u svojoj prosudbi u vezi gore napisanog !!! molim veterane za odgovor ali i obične smrtnike poput mene da s jave ako imaju isti predosjećaj pa bi se možda moglo štokod i promjeniti hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo je napisao:

pozdrav svima ! vrlo zanimljiv forum sa jako kvalitetnim odgovorima (hvala im) a sada jedno pitanje koje možda pomogne mnogim ljudima u privatnom sektoru. vrijeme je regresa i neki "sretnici" dobiju regres od recimo 500 kn. možda sam otrovan možda i nerazuman a možda i nezahvalan ali moje mišljenje je da većina privatnih poduzetnika podignu cijeli neoporezivi iznos namjenjen za regrese i božićnice daju radnicima siću a oni zadrže lavovski dio i sve je o.k. i nitko nije dobar kao oni a odnijeli od onih kojima govore kako su dobri. da li je to kazneno djelo utaje poreza i kako saznati koliko je podignuto za regres ili božićnicu po radniku ako je podignuto. napominjem da ovo pitnje vrijedi za privatni sektor i kako natjerati poslodavce da isplate božićnica i regresa budu svakakve ali samo ne ovakve kako je ranije navedeno i nadam se da griješim u svojoj prosudbi u vezi gore napisanog !!! molim veterane za odgovor ali i obične smrtnike poput mene da s jave ako imaju isti predosjećaj pa bi se možda moglo štokod i promjeniti hvala

 

vulinjo,

ti si u nemalom u pravu. Događa se da poslodavci podignu božičnice i redrese 1500 - 2000 kn po glavi a isplate 500 kn. Šljakeri potpišu a nakakvu listu na kojoj ne vide da ja to 1500 kn i ima ih 77 ko u firmi u kojoj sam radio 2003 -e ko direktor proizvidnje. Poslodavac digne tako recimo 77.000 kn za Božić ,77.000 kn za Uskrs, 77000kn za regres i ode lepo na skijaću i na bahame sa tih 231.000 kn kaj je bila jedna mjesečna plaća tih svih radnika. E, al je poslodavca neko prijavil DO-u pa je ovaj potegnul kaznenu i sad ja lepo hodam po sudovima već 4 godine ko svjedok. I teško da bu se dotićni zvlekel jer se Tužitelj žalil do vrhovnoh suda a poslodavac je kao zgubil papite iz računovodstava (uslužnog) al su našli računovodstvo...i u glavnom mogel bi dobit bukse. Dakle treba takvo kaj prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo hvala na odgovoru - mislim da je savršeno opisao stanje u našem društvu na više razina ovog društva i to one lošije stvari. spora ili nikakva pravda ,lokalnni šerifi sa dobrim vezama u raznim institucijama , šljakerska šutnja i ne samo šljakerska nego cijelog ovog nesretnog naroda pred raznim bahaćenjima i sindikati koji mogu pregovarati s vladom u ime državnih i javnih službi a neka se nauče od inozemnih kolega koliko mogu pomoći i šljakerima u privatnom sektoru a nadam se da i inspektorat rada proviri na ovu stranicu jer bi i oni mogli i morali dosta toga naučit i zaštiti one koji to trebaju pa ipak to im je dobro plaćen posao. nadam se da nisam udavio a ako jesam recite slobodno , nema frke...pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo je napisao:

cigo hvala na odgovoru - mislim da je savršeno opisao stanje u našem društvu na više razina ovog društva i to one lošije stvari. spora ili nikakva pravda ,lokalnni šerifi sa dobrim vezama u raznim institucijama , šljakerska šutnja i ne samo šljakerska nego cijelog ovog nesretnog naroda pred raznim bahaćenjima i sindikati koji mogu pregovarati s vladom u ime državnih i javnih službi a neka se nauče od inozemnih kolega koliko mogu pomoći i šljakerima u privatnom sektoru a nadam se da i inspektorat rada proviri na ovu stranicu jer bi i oni mogli i morali dosta toga naučit i zaštiti one koji to trebaju pa ipak to im je dobro plaćen posao. nadam se da nisam udavio a ako jesam recite slobodno , nema frke...pozdrav :palac:

 

vulinjo,

tak je. Ali je činjenica da su se stvari počele razvijati na bolje. Naime opasno je baviti se u današnje vrijeme mutnim poslovima na bilo kojoj razini. Došla je "svijeće pod nokte". Gube se poslovi u državnim službama dok si "rekel keks". Poslodavci drhte od inspektorata. "Špage" raznih vrsta postali su "končići". Naravno nije to radi osvještenosti nego radi straha. Ali i strah je dobar neki put. Obrani nas od napada i osvjesti. Važno je da ide na bolje. Bolje i bu samo bu malo potrajalo da se kockice poslože i vani i doma. Ak nebu nama (meni), bu deci. A to je najvažnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija