Jump to content

pozdrav svima


mblj

Preporučene objave

upravo se rastajem od supruge sa kojoj imam sina od 6g a u braku smo 7g.Sve vrijeme smo živjeli kod mene u mojoj kuči koju sam izradio i namjestio prije braka.U bračnu zajednicu ona je ušla sa kreditom kojeg je digla da podmiri minuse a ja sa autom i nešto ušteđevine ukupne vrijednosti cca 5000 eur.Nakon 1g braka ja sam digao kredit i vratio njen da bi ona mogla na kredit kupiti novo auto za koje smo dali i gotovine od mojeg kredita.U međuvrimenu smo prodali staro auto koje je bilo na mene a novo je zbog kredita registrirano na nju.U zadnja 2 mj. ne živimo skupa i ona mi uskračuje pravo na korištenje auta tvrdeči da je to njen auto da ga ona otplačuje iako je ,ma 3 mj.digla novi kredit za podmirivanje minusa a da bi ga ostvarila morala je izvršiti saldaciju kredita od auta koji je iticao za 2g aovaj traje 10g.Pošto je moja žena teška alkoholičarka za što i postoje dokazi skrbništvo nad djetetom če (vjerovatno) biti pojereno meni interesira me dioba imovine i postoji li mogučnost da ona proda auto i popije lovu kao isvoju plaču od koje je bilo mlo koristi za zajedničku potrošnju.Sve ovo pišem zato što parnice znaju potrajati, Unaprijed se zahvaljum svim koji žele pomoći :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

uz zahtjev za rastavu braka podnijeti i tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

sve ono što je kupljeno za vrijeme trajanje bračne zajednice

(novcem od rada ,kredit ...)je bračna stečevina pa tako i auto u djelu koji je plaćen kreditom .

osobna imovina je imovina stečena prije braka ,dar,nasljeđena imovina.

imovina stečena u braku koja je kupljena novcem od osobne imovine je takođe osobna imovina (dio auta plaćen novcem od prodaje osobne imovine )

krediti korišteni za vrijeme trajanja bračne zajednice su bračna stečevina .

 

u policiji tražiti zabilješbu spora da bi se sprečilo prodaju auta koji je večim djelom bračna stečevina (vlasništvo 11/2 i 1/2bez obzira na čije ime glasi vlasništvo na autu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija