Jump to content

Međa - zastara


Bard

Preporučene objave

Na početku lijep pozdrav svima.

 

Molim za savjet: pred dvadesetak godina moji roditelji su zbog dobrosusjedskih odnosa ustupili (bez naknade)dio našeg dvorišta susjedima zbog navodnog proširenja pješačkog ulaza u kolni. Završilo je tako da su susjedi na tom komadu zemljišta napravili vrt i voćnjak jer im je garaža i kolni ulaz bio i ostao sa druge strane kuće. Nakon smrti roditelja naslijedio sam nekretninu, susjed je pred godinu dana umro, a susjeda namjerava prodati imanje i odseliti. Gruntovno i katastarski taj komad zemljišta još pripada mojoj parceli. Ima li osnove da od susjede (dok je još vlasnik) zatražim da mi tu površinu kompenzira na drugom kraju parcele pa da onda to novo stanje međe damo ucrtati u katastarske mape? Što mogu uraditi ako to odbije, da li sam ostao bez te zemlje? Mogu li zatražiti sudsko uređenje međe sada ili kada dođe novi vlasnik?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Pokrenite postupak sudskog uređenja međe ,u sudskom izvanparničnom postupku .

Tu Vam ne treba odvjetnik .Uzmite iz gruntovnice oba vlasnička lista ( Vaš i susjedov ) i priložite uz zahtjev za uređenje međe , te tražite u gruntovnici da evidentiraju u zemljišnim knjigama ,da je u toku sudsko uređivanje međe .

Susjed će vjerojatno po primitku zahtjeva pristati na kompenzaciju .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija