Jump to content

Moj stan i sestra


Lisca

Preporučene objave

Prije 2 godine sam digla stam.kredit kako bih sestri, njenoj djeci i nevjenčanom suprugu kupila stan (budući da kao djelatnik banke imam povlaštenu kamatu). Dogovor je bio da će nakon 6 godina sestra preuzeti kredit ili ga u cijelosti isplatiti. Do tada ja plaćam dio kredita, a dio je trebala plaćati ona. Odvjetnik je sastavio ugovor u kojem je sve to stajalo, kao i to da sestra i njen muž preuzimaju plaćati režije tih 6 godina, kao i sve ostale troškove. Ugovor nikada nisu htjeli potpisati.

Pokazalo se da je on zlostavljač, masu je puta bio prijavljen na policiji, nagomilao se dug za hrpu neplaćenih režija,stan je neodržavan i na rubu propasti.

Bila sam na policiji da vidim kakva su mi prava da ga izbacim iz stana, kažu da to ne mogu (kako je to moguće ako sam vlasnik stana ja, a oni nisu zavedeni niti kao podstanari jer stanarinu ne plaćaju). Također, na koji način mogu riješiti plaćanje režija budući da oni ne pristaju na potpisivanje ugovora. Mogu li sama sastaviti neki ugovor o najmu i ovjeriti ga kod bilježnika? Koje solucije imam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno ih pozoveš na slapanje ugovora o najmu .preporučeno i sa povratnicom.

ako odbiju sklopiti ugovor o najmu tj. ako u primjerenom roku ne pristupe sklapanju ugovora o najmu

tužbum tražiš iseljenje uz plačanje stanarine(do 5 godina )i zakonsko zateznih kamata od 14%/g. (stjecajem bez osnova ,-bez ugovora o najmu koriste stan).

 

tužbom tražiti i naknadu štete za utrošenu struju ,vodu ,plin.itd.,obveze koje bi trebao plaćati korisnik usluga.

nakon renoviranja stana tražiti naknadu štete.

 

inače vlasnik nekretnine je u zakonskoj obvezi plaćati račune ako nije drugačije ugovoreno (ugovor o najmu stana).

nemoj se čuditi ako dobiješ ovrhu za neplaćene račune.

 

to što nisu htjeli potpisati ugovor trebalo je biti zvono za alarm.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Tužba se podnosi Općinskom sudu mjesta gdje se nekretnina nalazi.

 

Najbolje bi bilo da Vam tužbu napiše odvjetnik .U slučaju da odvjetnik napiše samo tužbu bez zastupanja tada to nije veliki trošak , a u svakom slučaju bolje nego da ju pišete sami po nekoj špranci .

 

Vi imate kao dokaz da je nekretnina Vaša kupoprodajni ugovor , koji ćete u po JB ovjerenoj preslici predati uz tužbu .

 

Poznato mi je da HEP isključuje struju nakon vrlo malih iznosa . Kao vlasnik imate pravo otkazati sve usluge osim,

odvoza smeća i komunalne naknade ,koju morate kaio vlasnik plaćati ,. Odnos sa sestrom morati ćete riješiti u sudskom postupku .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije tužbe potrebno je stanare pozvati da se sklopi ugovor o najmu . (preporučeno i sa povratnicom)

ako se ne odazovu pozivu,u primjerenom roku,tada tužiti i tražiti iseljenje.

 

ili ako ne plate baremdvije najamnine.

 

tužba za povrat novca uplaćenog za utrošak struje vode plina

može odmah a najkasnije u roku od 5 godina od dospjelosti svakog isplaćenog računa (svake uplate).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija