Jump to content

problemi na poslu, otkaz


u2boy

Preporučene objave

radim u jednoj privatoj firmi od drugog mjeseca prošle godine, do sad sam bio pod ugovorom firme koja se vodila

kao obrt, a od 1.6. sam potpisa ugovor na d.O.o.

firma se bavi telekomunikacijama i radi kao vanjski koperan ht-a

u toj firmi su mi dužni 6-7 plaća, i više mi je prekipjelo i ne želim raditi bez plaće

šef mi ne želi dati otkaz i isplatiti nego želi da ja dam otkaz i odradim mjesec dana otkaznog roka te da će mi

onda isplatiti sve.

šta mi je činiti??

 

i još jedno pitanje, slobodne dane koje sam tražio i uzimao su mi odbijali od plaće, i on sad tvrdi da su mi se ti dani

brojili kao godišnji te da sam iskoristio tako godišnji od prošle i ove godine...

dali on to može tako bez mog dopuštenja?

nikako nisam bio ni u prošloj ni u ovoj godini na godišnjem, koliko imam pravo na godišnji?

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u2boy,

na temelju ćega si tražio slobodne dane? Prekovremenog rada ili jer si trebao za privatne poslove. Ako si trebao za privatne poslove logićno da ti je poslodavac pisao godišnji, ako je to bilo prebijanje sa prekovremenim e onda ti nije smio pisati GO.

Poslodvcu ćeš naslovljeno na obrt i naslovljeno na doo uputiti poštom sa povratnicom ,Zahtjev za zaštitu prava kojim ćeš tražiti.

1. Obraćune NEISPLAĆENIH plaća iz obrta posebno,iz doo-a posebno.

2. Isplatu istih.

3. Ukoliko je ono gore tako da si slobodne koristio za prekovremene traži da se to u obtaćunu plaća ispravi

Daj im rok od 8 dana.

Upozori poslodavca da ukoliko ne udovolji tvojem zahtjevi da ćeš se obratitui inspektoratu za radne odnose i konačnici sudu.

Trebao bi ti ali i nemora odgovoriti u roku od 15 dana. Ukoloko ne odgovori ili odgovori negativno prijavi ga kako si mu obećao i utuži u sljedečih 15 dana.

Mislim da će te zvati dati ti obračune i isplatiti plaće jer kazne za ovakve slučajeve poslodavčevih egzibicija nisu male.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nama u ugovori piše da radimo 40 sati a mi bi radili i to plus prekovremene plus svaku subotu plus svaku treću nedjelju

nije nam davao slobodne dane u idućem tjednu

pa bih ja recimo svako 2 tjedna uzeo po slobodan dan,kojeg bi on naravno odbijao pri plaći, tako da je mislim da to nije kontao kao GO kako tvrdi.

što je sa otpremninom? dali imam pravu na nju kod privatnika?

kolike su kamate na zakašnjele plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija