Jump to content

Brisanje iz evidencije MUP - a


El-Nino

Preporučene objave

Poštovani,MUP je podnio kaznenu prijavu protiv mene.

Istu je DORH odbacio,tako da niti nije bilo suđenja.

Zanima me,pošto sam i dalje nekažnjavan i posjedujem uvjerenje o istom,je li ikako moguće da me se obriše iz MUP - ove evidencije zato što često imam problema prilikom prelaska granice,rutinskih pregleda i sl.?

I ako je moguće kome se točno treba obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

El-Nino je napisao:

Poštovani,MUP je podnio kaznenu prijavu protiv mene.

Istu je DORH odbacio,tako da niti nije bilo suđenja.

Zanima me,pošto sam i dalje nekažnjavan i posjedujem uvjerenje o istom,je li ikako moguće da me se obriše iz MUP - ove evidencije zato što često imam problema prilikom prelaska granice,rutinskih pregleda i sl.?

I ako je moguće kome se točno treba obratiti?

tko vam je rekao da se nalazite u evidenciji kažnjavanih ?! suđenja nije ni bilo,prema tome nemože vas se tretirati kao kažnjavanu osobu,niti kao takvu voditi u evidenciji.da je bilo suđenja i da ste oslobođeni/krivi tada bi bili registrirani.

što se tiče prelaska granice i rutinskih pregleda...upravo to ! rutinski pregled, koji se obavlja bez obzira da li je čovjek kažnjavan ili nije,samo je rutinski pregled.to nema nikakve veze s vašim neprilikama s mup-m.da ste registrirani kao kažnjavana osoba ( karikiram ), sklona švercu,tada se rutinska kontrola može obaviti detaljnije, što će reči da vas mogu svuči do gola,tražiti od vas da čučnete i zakašljete se.možete im i prdnuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam rekao da se nalazim u evidenciji kažnjavanih,nego se nalazim u evidenciji MUP - a kao kazneno prijavljen i to se prilikom provjere vidi.Zato me zanima može li se i na koji način to brisati.Upravo zbog toga me se i provjerava svaki put,dok neke koji nisu evidentirani se ne dira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

El-Nino je napisao:

Nisam rekao da se nalazim u evidenciji kažnjavanih,nego se nalazim u evidenciji MUP - a kao kazneno prijavljen i to se prilikom provjere vidi.Zato me zanima može li se i na koji način to brisati.Upravo zbog toga me se i provjerava svaki put,dok neke koji nisu evidentirani se ne dira.

jednom podnesena prijave,bez obzira na njezin sudski ishod, se ne briše!ostajete u evidenciji mup-a.

netko tko je suđen za neko kazneno djelo i oslobođen,ne podrazumjeva,kao i što nije praksa,da se po sili zakona briše.ono ostaje registrirano kao što je registrirana kaznena prijava mup-a protiv vas.

pod sumnjom ste mup-a,i u njihovoj evidenciji, pa ste pod većom paskom!kako ste i sami napisali, oni koji nisu evidentirani njih se ne dira što ima i svoje razloge,kao što netko u mup-u sumnja na vas i time na vama pojačava nadzor.

naposljetku,obratite se kontroli mup-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

star1 je napisao:

Jedno pitanje u vezi ovog:

 

Ukoliko dokažem da sam protupravno lišen slobode od strane policije, imam li pravo tražiti da se iz njihove evidencije izbrišu svi podaci nastali kao produkt tog nezakonitog uhićenja kao moje slike, DNK itd.?

ukoliko se dokaže da ste protupravno lišeni slobode,imate pravo samo na odštetu.ostajete u kartoteci mup-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle čika policajci imaju pravo raditi što ih je volja pa tako i otimati ljude (jer protupravno oduzimanje slobode pa pravac u policijsku stanicu bez volje uhićenog je upravo to) i izio vuk magare, žrtva dobije vjerovatno 500-1000 kn odštete kao 'pravednu naknadu'?

 

O jada od države i zakona...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

star1 je napisao:

Dakle čika policajci imaju pravo raditi što ih je volja pa tako i otimati ljude (jer protupravno oduzimanje slobode pa pravac u policijsku stanicu bez volje uhićenog je upravo to) i izio vuk magare, žrtva dobije vjerovatno 500-1000 kn odštete kao 'pravednu naknadu'?

 

O jada od države i zakona...

rade ono što im treba....vi ste samo jedan u nizu...?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što njima treba je njihov, a ne moj problem i ja sam sebi sigurno nisam 'samo jedan u nizu'.

 

Zakon im jasno daje ovlasti da rade što god ih je volja, ali dok se ima zakonska podloga za to.

 

U svakom slučaju, dotični 'čika policajci' su od mene na poklon dobili kaznenu prijavu radi svoje 'zaigranosti u poslu'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

davor1973 je napisao:

El-Nino je napisao:

Nisam rekao da se nalazim u evidenciji kažnjavanih,nego se nalazim u evidenciji MUP - a kao kazneno prijavljen i to se prilikom provjere vidi.Zato me zanima može li se i na koji način to brisati.Upravo zbog toga me se i provjerava svaki put,dok neke koji nisu evidentirani se ne dira.

jednom podnesena prijave,bez obzira na njezin sudski ishod, se ne briše!ostajete u evidenciji mup-a.

netko tko je suđen za neko kazneno djelo i oslobođen,ne podrazumjeva,kao i što nije praksa,da se po sili zakona briše.ono ostaje registrirano kao što je registrirana kaznena prijava mup-a protiv vas.

pod sumnjom ste mup-a,i u njihovoj evidenciji, pa ste pod većom paskom!kako ste i sami napisali, oni koji nisu evidentirani njih se ne dira što ima i svoje razloge,kao što netko u mup-u sumnja na vas i time na vama pojačava nadzor.

naposljetku,obratite se kontroli mup-a.

 

Dobar dan svima !

 

ZKP 2009:

 

6. Prikupljanje, korištenje i zaštita osobnih podataka za potrebe kaznenog postupka

 

Članak 187.

 

(1) Netočni podaci ili podaci prikupljeni suprotno odredbama članka 186. i 188. ovog Zakona moraju se bez odgode ispraviti ili izbrisati. Točnost podataka prikupljenih u evidencijama automatiziranih sustava obrade provjerava se svakih pet godina.

 

(2) Ako posebnim zakonom nije drukčije propisano, osobni podaci o okrivljenikovoj istovjetnosti izbrisat će se iz automatiziranih zbirki podataka:

 

1) pet godina od izvršenja kazne izrečene pravomoćnom presudom ili isteka roka kušnje u uvjetnoj osudi,

 

2) tri godine od donošenja pravomoćne oslobađajuće presude,

 

3) dvije godine od donošenja odluke o izricanju kaznenopravne sankcije maloljetniku.

 

(3) Umjesto brisanja, sud može odrediti da se u automatiziranu zbirku iz stavka 2. ovog članka, unese odredba o zabrani njihovog priopćavanja ako bi se oni mogli izbrisati samo uz nerazmjerne poteškoće ili troškove.

 

(4) Osobni podaci prikupljeni isključivo na temelju utvrđivanja istovjetnosti, tjelesnog pregleda ili molekularno-genetske analize mogu se nakon kaznenog postupka, sukladno propisima, koristiti samo radi otkrivanja ili sprječavanja kaznenog djela.

 

(5) Kao dokaz u predmetima za sljedeća kaznena djela iz Kaznenog zakona: ubojstva najviših državnih dužnosnika (članak 138.), protudržavnog terorizma (članak 141.), kažnjavanja za najteže oblike kaznenih djela protiv Republike Hrvatske (članak 155.) i međunarodnog terorizma (članak 169.), mogu se iznimno upotrijebiti samo osobni podaci koji služe za utvrđivanje istovjetnosti okrivljenika, prikupljeni od strane sigurnosno obavještajnih službi.

 

Mislim da se da, najbolje se obratiti odvjetiku, koji zna koga i kako :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija