Jump to content

Kako ući u posjed svoje nekretnine na otoku Šolta


massa

Preporučene objave

Supruga mi je vlasnica jedne parcele zemljišta na otoku Šolta (Splitska županija)koju je tjekom rata zauzeo izbjeglica iz Bosne,koji se u međuvremenu trajno naselio na Šolti. Između ostalog ogradio je i parcelu moje supruge. Supruga je iz Mostara (gdje živi) išla na Šoltu,međutim nikad nije zatekla doma osobu koja je otela njenu zemlju. Obratila se policiji u Rogaču (Šolta), građevisnkoj inspekciji u Splitu no bez ikakve koristi. Što da čini moja supruga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Vidim da niste dobili nikakav odgovor....ja imam sličan problem, savjetovali su me da moram dokazivati da mi se ometa vlasništvo.

Pa tako pretpostavljam da ćete i vi, skupiti potrebnu dokumentaciju o vlasništvu,možda i svjedoke...i tužbu o ometanju vlasništva,a ako niste fizički na tom posjedu...možda ograditi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preporučam da prvo pokušate ući u kontakt s navedenim uzurpatorom i da mu objasnite situaciju.

 

U slučaju da ne postignete sporazum tada morate ustati s tužbom radi predaje posjeda (prava vlasnička tužba). Takva parnica se može rastegnuti, a nakon što ishodite pravomoćnu sudsku presudu tada morate u ovršni postupak koji se isto zna odužiti. Prema nekoj dosadašnjoj sudskoj praksi, za nekih 5 godina bi mogli ući u posjed svoje nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

 

Trebati ćete podnijeti vlasničku tužbu za povrat posjeda ,kao dokaz o vlasništvu trebate priložiti vlasnički list iz gruntovnice ,a kao dokaz o posjedu izvadak iz katastra .

 

Vlasničku tužbu treba Vam sastaviti pravno educirana osoba .Tužba treba sadržavati brojKč-broj Zk.ul.,vrijednost predmeta spora .

 

Prije podnošenja tužbe pismenim putem obratite se osobi koja Vam onemogućava korištenje Vašeg vlasništva i posjeda ,da u roku od osam dana otkloni svaki trag sa Vašeg posjeda ,kako to svoje pravo ne bi trebali tražiti sudskim putem i tražiti novčanu naknadu za neovlašteno korištenje tuđeg vlasništva i navedite koji iznos potražujete.

Napomenite mu da u koliko u zadanom roku ne otkloni te prepreke ,da ćete biti prisiljeni angažirati izvođača radova da otkloni prepreke o njegovom trošku .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

 

Trebati ćete podnijeti vlasničku tužbu za povrat posjeda ,kao dokaz o vlasništvu trebate priložiti vlasnički list iz gruntovnice ,a kao dokaz o posjedu izvadak iz katastra .

 

Vlasničku tužbu treba Vam sastaviti pravno educirana osoba .Tužba treba sadržavati brojKč-broj Zk.ul.,vrijednost predmeta spora .

 

Prije podnošenja tužbe pismenim putem obratite se osobi koja Vam onemogućava korištenje Vašeg vlasništva i posjeda ,da u roku od osam dana otkloni svaki trag sa Vašeg posjeda ,kako to svoje pravo ne bi trebali tražiti sudskim putem i tražiti novčanu naknadu za neovlašteno korištenje tuđeg vlasništva i navedite koji iznos potražujete.

Napomenite mu da u koliko u zadanom roku ne otkloni te prepreke ,da ćete biti prisiljeni angažirati izvođača radova da otkloni prepreke o njegovom trošku .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija