Jump to content

Molim pomoć


MarioSB

Preporučene objave

Dana 16.veljače sklopljen je predugovor o kupnji poslovnog prostora.ČL.2 glasi ovako:ugovorne strane suglasno utvrđuju da će u roku 8 dana, a nakon što Kupac u cijelosti uplati kupoprodajnu cijenu sklopiti ugovor o kupoprodaji poslovnog prostora "bb".

-U zoo-u u čl.268.st 5 piše da se sklapanje glavnog ugovora može zahtijevati u roku 6 mjeseci.

- pored toga u predugovoru stoji da u slučaju moga odustanka od kupnje poslovnog prostora moram platiti ugovornu kaznu u vrijednosti 10% poslovnog prostora.

-koliko sam ja shvatio ja više nisam obvezan kupiti taj poslovni prostor,al me zanima šta je s ugovornom kaznom?

-da li ja moram tu ugovornu kaznu platiti ili ne?buni me ovaj rok od 6mj u kojem oni nisu ništa pokrenuli pred sudom kako bi me na neki naćin prisilili da sklopim kupoprodajni ugovor.

-ja mislim da je moram platiti al mi treba potvrda stručne osobe iz područja obveznog prava.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto se tice ugovorne kazne, mislim da je nisi duzan platiti jer ista koliko vidim nije ni ugovorena u predugovoru, za slucaj odustanka od zakljucivanja glavnog ugovora.

Samo ono sto se ugovorili u predugovoru vas obavezuje, s tim da isto naravno nije suprotno imperativnim normama zakona.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobro procitao,

koliko vidim druga strana je izgubila pravo da trazi zakljucenje glavnog ugovora sa protekom 6 mjeseci od zakljucenja predugovora. Precutno su oni odustali od ugovora, a ugovorna kazna je ugovorena samo za tvoj odustanak. Postavlja se pitanje ko je odustao od zaljucenja glavnog ugovora, jer ni druga strana nije trazila zakljucenje glavnog ugovora jer je prosao rok od 6 mjeseci. Mislim da nisi ni duzan platiti ugovornu kaznu jer ni jedna strana nije zahtjevala zakljucenje glavnog ugovora tj. fakticki obije su odustale.

Mislim da nemoras platiti ugovornu kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija