Jump to content

zdravstveni karton pokojnika


zagorka58

Preporučene objave

da li postoji kakva zakonska regulativa o arhiviranju zdravstvenih kartona nakon što osoba umre, smiješi mi se tužba o uračunljivosti umrle osobe prije 10 godina kad su potpisani neki dokumenti. Prosim naputak kako postupiti glede kartona kako suprotna strane nebi imala mogućnost falsifikata ili nekih drugih nelegalnih radnju ukoliko se dokopa zdravstvenog kartona.

hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost ne mogu dati odgovor, ali bar imam slicno pitanje... ;)

 

1. Kako dobiti lijecnicku dokumentaciju osobe, koja je preminula, ako sam joj ja najblizi rod i nema drugog, blizeg roda? Da li je moguce dobiti presliku? Kom da se obratim u bolnici (ili vec gdje)?

 

2. I kako doci do podataka o obdukciji i uzroku smrti clana najuze obitelji?

 

lijep dan zelim

 

srdacan pozdrav

 

eli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagorka58 je napisao:

da li postoji kakva zakonska regulativa o arhiviranju zdravstvenih kartona nakon što osoba umre, smiješi mi se tužba o uračunljivosti umrle osobe prije 10 godina kad su potpisani neki dokumenti. Prosim naputak kako postupiti glede kartona kako suprotna strane nebi imala mogućnost falsifikata ili nekih drugih nelegalnih radnju ukoliko se dokopa zdravstvenog kartona.

 

Eli30 je napisao:

1. Kako dobiti lijecnicku dokumentaciju osobe, koja je preminula, ako sam joj ja najblizi rod i nema drugog, blizeg roda? Da li je moguce dobiti presliku? Kom da se obratim u bolnici (ili vec gdje)?

 

U tražilicu unesite: J. Čizmić, Pravo na pristup podacima u medicinskoj dokumentaciji.

To je naslov znanstvenog članka prof. Čizmića objavljen u Zborniku Pravnog fakulteta Sveučilišta Rijeka (1991) v. 30, br. 1, 91-134 (2009).

Tamo ćete naći odgovor na gornja pitanja.

 

Eli30 je napisao:

2. I kako doci do podataka o obdukciji i uzroku smrti clana najuze obitelji?

 

Izviješće o obavljenoj obdukciji, potvrdu i prijavu činjenice smrti članovi pokojnikove obitelji mogu zatražiti od Službe za patologiju koja je obavila obdukciju.

Potvrdu i prijavu činjenice smrti navedena Služba po službenoj dužnosti dostavlja nadležnom Matičnom uredu (radi upisa činjenice smrti u maticu umrlih).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija