Jump to content

tužba za razvod i učinak napuštanja bračne zajednice


zwee

Preporučene objave

Pozdrav!

Pred razvodom sam. :-(

Imam nekoliko pitanja, ali ovo je prvo

Muž je otišao od kuće prije mjesec dana.Otišao je jer su svađe postale učestale u kojima sam mu ja nekoliko puta rekla da napusti stan jer svađe štete malodobnoj djeci, odnos nam je totalno narušen.

Doduše, otišao je kod svojih roditelja,ali sve stvari je ostavio u našem zajedničkom stanu.

prvo pitanje; Ima li ta činjenica, da je ''otišao'' učinka na to da ''lakše'' dobijem razvod braka? Nešto u smislu olakotnih okolnosti?

On ne želi razvod braka, nego me želi mučiti stalnim dolascima i dolascima da vidi djecu, i nikad ne znaš kad će doći a kada otići i djeca su zbunjena.

Moram podići tužbu za razvod braka, to mi je jasno.

Ima li negdje na internetu malo više o tome, mogu li to sama ili mi je bolje to prepustiti odvjetniku, za kojeg baš i nemam novaca.

za sada toliko, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zwee je napisao:

...Otišao je jer su svađe postale učestale u kojima sam mu ja nekoliko puta rekla da napusti stan jer svađe štete malodobnoj djeci, odnos nam je totalno narušen.

Doduše, otišao je kod svojih roditelja,ali sve stvari je ostavio u našem zajedničkom stanu.

...Ima li ta činjenica, da je ''otišao'' učinka na to da ''lakše'' dobijem razvod braka? Nešto u smislu olakotnih okolnosti?

On ne želi razvod braka, nego me želi mučiti stalnim dolascima i dolascima da vidi djecu, i nikad ne znaš kad će doći a kada otići i djeca su zbunjena.

Moram podići tužbu za razvod braka, to mi je jasno.

 

I ja sam malo zbunjen s ovi drugim dijelom, ali onaj prvi bih okarakterizirao upravo obrnuto. U smislu vama "otežavajućih okolnosti". Iako je u samom razvodu uopće glupo govoriti o takvim okolnostima, ali ne i za dodjelu djece.

 

Iako znam u naprijed da se vi nećete složiti, ali ja bih pukao da ne kažem da bih brak pokušao sačuvati. Ne samo radi braka kao takvog, već i radi vaše zajedničke djece.

Prvenstveno vam želim mir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekoliko ste mu puta rekli da napusti zajednički stan, i sada kad je on to učinio, onda bi to koristili kao olakotnu okolnost, smiješno.

 

Dali ste možda razmislili oboje kao roditelji zajedničke djece da se prije razlaza prije svega dogovorite o zajedničkoj djeci, a tu prije svega mislim na to s kojim će roditeljem živjeti, koliko će se susretati sa roditeljem kojim ne žive te o visini uzdržavanja?

Razlazom roditelja, roditelji se ne razilaze i od djece.

 

"ne vidim loše u tome da želim mir sebi i svojoj djeci."

Zar ta djeca nisu zajednička?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čiji je stan,unajmljen,vaš,njegov?

To će biti bitno u postupku podjele imovine koja je dio razvoda. On ima pravo dolaziti i viđati svoju djecu kakogod hoće, pa to su njegova djeca-želite im uskratiti ljubav roditelja?!

Zašto suživot nije moguć? Zlostavlja vas i djecu,pije,kocka,preljub???

Ili možda ne radi sve prema vašoj volji pa vi započinjete svađu. Nekako imam dojam da ste vi slaba karika, a ne on.

 

Uglavnom, suživot više nije moguć a muž ne želi razvod vi ne želite odvjetnika-što ne probate s postupkom mirenja, koji vas ne mora vratiti u brak ali možda mužu otvori oči pa pristane na sporazuman raskid braka.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moco je napisao:

Čiji je stan,unajmljen,vaš,njegov?

To će biti bitno u postupku podjele imovine koja je dio razvoda.

Nije dio razvoda braka.

Tada se:

- brak razvodi

- djeca povjeravaju na zajednički život jednome od roditelja

- određuje dinamika susreta i druženja djece sa roditeljem s kojim ne žive i

- mjesečni iznos koji će na ime uzdržavanja plaćati roditelj koji s djecom ne živi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...On ima pravo dolaziti i viđati svoju djecu kakogod hoće

 

pa i nije baš tako. roditelji koji se mogu dogovarati, uvijek mogu dogovoriti znatno više od onoga što preporuči CZSS i odredi sud, ali ni tada to nije "kakogod i kadgod", tj. kad mu puhne u glavu, nego onda kada svima odgovara, ponajprije djeci, dakle, kad svi usklade svoje obveze i planove.

ako dogovor nije moguć, treba se držati sudske odluke, inače će se svima život pretvoriti u pakao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zwee je napisao:

prvo pitanje; Ima li ta činjenica, da je ''otišao'' učinka na to da ''lakše'' dobijem razvod braka? Nešto u smislu olakotnih okolnosti?

On ne želi razvod braka...

 

Posebnih "olakotnih okolnosti" da bi brak bio razveden nema. Brak se razvodi kad se bračni odnosi utvrde teško i trajno poremećenima.

 

Oko "lakoće" općenito, a tužbom naročito... ono na što se trebate pripremiti u startu jest da će proći par mjeseci dok budete pozvani na prvo ročište, potom ćete biti upućeni na posredovanje CZSSu koje najčešće daleko nadmašuje zakonski rok od 3 mjeseca, a potom se nastavlja daljnja priča sa sudom. Poslije svega bi se dalo predviđati i žalbu, što je vrlo čest slučaj kod razvoda tužbom.

 

Dakle, ako ste se zbilja odlučili razvesti, pripremite se da laganih i brzih rješenja u tome baš i nema.

 

Počnite što prije s pokušajem postizanja dogovora koliko će i kada djeca provoditi vremena sa svakim od roditelja, načina na koje ćete oboje udovoljavati njihovim željama/potrebama u tom pogledu i kada su veće od onog što jedno ili oboje smatrate da je dovoljno itd. Olakšat ćete si period koji slijedi i uvježbati komunikaciju i dogovaranje oko toga. Jer, najčešće se upravo na tome vrlo lako "zapne" kasnije, ako se smatra imalo manje značajno od "3,4... od danas više ne živimo zajedno".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija