Jump to content

otkaz ugovora o radu


rider

Preporučene objave

Poslodavac mi izgleda na svu silu želi otkazati ugovor o radu.

 

Najprije mi je ponudio sporazumni otkaz ugovora o radu, ali nije ponudio ništa konkretno glede otpremnine i viška sati iz preraspodjele.

Kako sam to odbio potpisti, zaprijetio mi je odmah da sam dobio izvanredni otkaz ugovora o radu, te mi zabranio pismeno pristup u službene prostorije jer sam "dobio otkaz".

Temeljem nekih činjenica od prije i ovih navoda uputio sam zahtjev za zaštitu dostojanstva i zahtjev za zaštitu prava jer mi se uručuje otkaz suprotno članku 112. ZOR. Čitavo vrijeme sam na bolovanju sa dijagnozom F43.

Rok za odgovor za ZZP ističe za 10 dana, a za zaštitu dostojanstva mi je odgovoreno kako ništa nije utvrđeno.

Danas sam primio poštu od odvjetničkog ureda koji navodi da zastupa moju firmu i traže me da sukladno čl. 111 ZOR moje očitovanje na navode koje su naveli kao moje "skrivljeno ponašanje".

Pitanja;

- navedeni dopis odvjetnika koji navodno zastupa moju firmu nije dostavio nikakvu punomoć, pa ne znam da li oni stvarno zastupaju moju firmu. Da li sam dužan odgovarati na takvu poštu?

- trenutno sam na bolovanju koje je komisijski produženo do 8.11. 2010.. Da li moram odgovarati na poštu sukladno čl. 111. st. 2., dok sam na bolovanju, odnosno da li se taj postupak uopće može voditi?

- izgleda da trebam dobrog odvjetnika za radno pravo. može kontakt na PM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rider je napisao:

Poslodavac mi izgleda na svu silu želi otkazati ugovor o radu.

 

Najprije mi je ponudio sporazumni otkaz ugovora o radu, ali nije ponudio ništa konkretno glede otpremnine i viška sati iz preraspodjele.

Kako sam to odbio potpisti, zaprijetio mi je odmah da sam dobio izvanredni otkaz ugovora o radu, te mi zabranio pismeno pristup u službene prostorije ali valjda i nekim drugimjer sam "dobio otkaz".

Temeljem nekih činjenica od prije i ovih navoda uputio sam zahtjev za zaštitu dostojanstva i zahtjev za zaštitu prava jer mi se uručuje otkaz suprotno članku 112. ZOR. Čitavo vrijeme sam na bolovanju sa dijagnozom F43.

Rok za odgovor za ZZP ističe za 10 dana, a za zaštitu dostojanstva mi je odgovoreno kako ništa nije utvrđeno.

Danas sam primio poštu od odvjetničkog ureda koji navodi da zastupa moju firmu i traže me da sukladno čl. 111 ZOR moje očitovanje na navode koje su naveli kao moje "skrivljeno ponašanje".

Pitanja;

- navedeni dopis odvjetnika koji navodno zastupa moju firmu nije dostavio nikakvu punomoć, pa ne znam da li oni stvarno zastupaju moju firmu. Da li sam dužan odgovarati na takvu poštu?

- trenutno sam na bolovanju koje je komisijski produženo do 8.11. 2010.. Da li moram odgovarati na poštu sukladno čl. 111. st. 2., dok sam na bolovanju, odnosno da li se taj postupak uopće može voditi?

- izgleda da trebam dobrog odvjetnika za radno pravo. može kontakt na PM.

 

rider,

ti si na bolovanju i ti ne moraš odgovarati na poziv poslodavca (odvjetnika koji ga zastupa) vezano za obranu jer za obranu "nisi sposoban",ali i možeš otići što bi po meni bilo bolje jer si već podnio zahtjev pa ćeš i to tamo izložiti.

Ti si uputio zahtjev za zaštitu prava temeljem činjenice da ti se zaprijetilo pisanim dokumentom prilikom zabrane ulaska u firmu otkazom a naročito nekim drugim kršenjima tvojih prava.To je ok ako si poštivao rok od 15 dana od saznanja za činjenicu na kojoj se temelji zahtjev. Poslodavdac sad pokušava provesti regularni put prije otkazivanja a to je da te zove na obranu ali ako i ne dođeš on ti može otkazati radi okolnosti u kojima se nalaziš i bez tvoje obrane,ali mora voditi računa i o drugim postupcima koje mora provesti prije otkazivanja,godinama starosti,broju članova koje uzdržavaš,stažu kod njega,starosti a i otvom zdravstvenom sztanju.Mora se savjerovati i sa radničkim viječem ukoliko ga imate.Ne učini li tako otkaz bi mu bio ništav. Ti si dobro učinio što si podnio zahtjev za zaštitu prava,pa ćeš pošto ti u preostalom roku ili odgovori negativno ili ne odgovori ,a sigurno neće jer nemora, nego će ti uručiti otkaz,otići prvo na inspektorat za radne odnose i prijaviti poslodavca pa i u slučaju da ti otkaz stigne prije nego istekne rok od preostalih 10 dana. Ti tad odmah podnesi novi zahtjev za zaštitu i pozovi se na već poslani stari koji su već zaprimili tako da si ti poduzeo sve da bi stvar mogao utužiti.Zbog gornjeg stvarno trebaš pomoć profesionalca. Za detalje na pm-u. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija