Jump to content

Kupac nije prenio vozilo na sebe


robyzg

Preporučene objave

Pozdrav,

 

moj 1. post i odmah pitanje ::)

 

imam problem..

 

prije tocno 2 godine, sam prodao automobil..

 

posto nisam imao pojma o toj papirologiji, nisam znao da sam obavezan odjavit vozilo, potpisao sam kupoprodajni ugovor i punomoc izmede mene i novog vlasnika.

 

do danasnjeg dana, vozilo nije preneseno...jos uvijek je na mene, i upravo mi je dosao godisnji porez..

 

prosle godine, kupac mi je dao novac za godisnji porez i rekao da ce prenijeti vozilo odmah! medutim, ovako je kako je...jos uvijek sam ja vlasnik!

 

da li ja mogu otici u poreznu upravu, priloziti kupoprodajnu ugovor i neka oni terete tog novog vlasnika za taj porez?

 

ne mogu doci u kontakt sa tim covjekom, da li se moze na koji nacin rijesiti ta situacija?da ne dolazi vise taj porez, i da se vozilo na neki nacin prenese na njega?

 

zalba,upit,odvjetnik?

 

hvala vam puno,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Hej! Sličan problem imam i ja i molim za savjet. Sklopila sam kupoprodajni ugovor tamo u 4.mj.,prodala sam auto, da bi mi došla neki dan rata za osiguranje od automobilske odg.s dospijećem još iz 6.mj.,kad već nisam imala auto i naravno ugovor je sklopljen u moje ime a ja s tim nemam nikakve veze i kako je moguće da ga je neko sklopio u moje ime??!Ja ne mislim plaćat nešto s čim nemam veze al ne znam što mi je činiti pošto glasi na moje ime,molim vas za savjet i unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robyzg je napisao:

da li ja mogu otici u poreznu upravu, priloziti kupoprodajnu ugovor i neka oni terete tog novog vlasnika za taj porez?

Naravno. Zaprimit će ga rado i sastavit mu lijep prekršajan nalog.

 

 

 

nebo27 je napisao:

Hej! Sličan problem imam i ja i molim za savjet. Sklopila sam kupoprodajni ugovor tamo u 4.mj.,prodala sam auto, da bi mi došla neki dan rata za osiguranje od automobilske odg.s dospijećem još iz 6.mj.,kad već nisam imala auto i naravno ugovor je sklopljen u moje ime a ja s tim nemam nikakve veze i kako je moguće da ga je neko sklopio u moje ime??!Ja ne mislim plaćat nešto s čim nemam veze al ne znam što mi je činiti pošto glasi na moje ime,molim vas za savjet i unaprijed zahvaljujem!

 

Idite na www.huo.hr i sa desne strane imate polje "provjera osiguranja", upišite vašu registraciju i provjerite da li je uopće plaćeno osiguranje.

 

U svakom slučaju odmah obavezno izvjestite to osiguranje, izvjestite i Centar za vozila hrvatske www.cvh.hr o aljkavom radu neke od stanice za tehnički pregled. Nadzor rada STP vrši i policija, možete izvjestiti i njih.

 

Vozilu se može produžiti registracija bez vlasnika ukoliko ima vlasnikovu osobnu iskaznicu, ali osiguranje može ugovoriti isključivo vlasnik ili ovlašteni korisnik vozila.

 

Čuvajte taj kupoprodajni ugovor i ako ga netko traži dajte mu samo kopiju. Problemi se mogu razvući godinama.

 

Tu avanturu oko obročnog plaćanja osiguranja bez garancije i produženje registracije bez vlasnikove osobne može izvesti samo netko tko odlično poznaje službenike/ce u STP i osiguranju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

evo dižem temu nazad! 2010g. sam predao žalbu u poreznu upravu i kupoprodajni ugovor sam priložio na kojem se vidi da sam prodao auto 2009g. i da u 2010g. nisam koristio to vozilo (međutim još uvijek sam ja bio vlasnik jer čovjek nije vozilo prenio na sebe)

 

i žalba je odbijena :) i sad moram platiti tih 600kn poreza.. žalit mogu još jedino u roku 30 dana upravnom sudu! eto tak je završilo jer mislim da nema smisla se žaliti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija