Jump to content

porez na CMV


zdolfi

Preporučene objave

Stiglo mi je porezno rješenje za vozilo koje je ukradeno 24/25.02. Naravno da nisam odmah išao odjaviti vlasništvo s obzirom da sam se nadao da će vozilo biti pronađeno. Vlasništvo sam odjavio 28.04.2010.

 

Porezna uprava za obračun porezna na CMV uzima od MUP-a podatke o vlasništvu na dan 30.03.

 

Zvao sam u poreznu i rekli su mi da se nema smisla žaliti na porezno rješenje jer sam na dan 30.03. bio vlasnik vozila te da bi mi žalba bila odbijena i da bi se ponovnom žalbom slučaj prebacio na upravni sud.

 

Da li ima smisla žalit se i tjerat mak na konac ili jednostavno odustati od svega.

 

ps. ne moram ni reći kako se osjećam, već sam skoro zaboravio na taj nesretni događaj i sad se još moram natezat sa poreznom upravom.

 

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zdolfi je napisao:

Zvao sam u poreznu i rekli su mi da se nema smisla žaliti na porezno rješenje jer sam na dan 30.03. bio vlasnik vozila te da bi mi žalba bila odbijena i da bi se ponovnom žalbom slučaj prebacio na upravni sud.

 

Odgovore državnih službenika tipa 'nemate na to pravo', ili 'uzaludno je da se žalite' treba u najboljem slučaju uzeti sa rezervom. Da ne kažem da su to u velikoj većini slučajeva bezočne laži - jednostavno se ne žele baktati sa žalbama.

 

Ja bi u svakom slučaju napisao žalbu.

Vi policijskim zapisnikom možete dokazati da 30.03. niste bili u posjedu vozila.

Da ste kojim slučajem vozilo prodali 25. 02. , a novi vlasnik nije u MUP-u evidentirao promjenu vlasnika/promjenio prometnu knjižicu, na poreznu bi donijeli kopiju kupoprodajnog ugovora, i ne bi platili porez.

 

U žalbi bi napisao i da mi je usmeno saopćeno da se nema smisla žaliti. Stoga želim da mi se to i pismeno potvrdi (tj. odbije žalba), kako bi imao dokaz kada stvar objavim u medijima.

:-D

Pa ako žalbu i odbiju, neka javnosti objašnjavaju zašto.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija