Jump to content

Primanje novca na devizni racun u RH kao poklon


too

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

i mene bi zanimalo to pitanje posto imam prijatelje u SADu koji mi posalju novac na devizni račun. pa me zanima da li postoji porez na dar i koliko on godisnje kao takav iznosi.

 

vidim tu porez od 5% ali na što se on konkretno odnosi? na 50.000,00 kn po daru ili u godini dana ili kako?

 

zvao sam u poreznu nisam dobio informaciju nego su preformulirali odgovor kojim zapravo nisam ni dobio odgovor na moje pitanje.

 

pls pomoc u vezi ovog pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima da li netko poznaje mogucnost, kako poslati novac iz inozemstva u BOSNU I HERCEGOVINU? Izdrzavamo tetku, koja nema nikakvih prihoda. Mjesecno joj saljemo novac, ali sa Western Union nas dodje skupo. Znam da postoje neke mogucnosti putem interneta, ali tetka se u te stvari niti malo ne razumije. Da li postoji jeftinije rjesenje?

 

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani,

mene također zanima ova tema jer prijatelj treba primiti poveću svotu novaca kao nagradu za djelovanje u javnosti. Ono što nas zanima je da li on mora negdje prijaviti te novce i plaća li se porez na to? Dobila sam informaciju da on na taj iznos mora obračunati ugovor o djelu i platiti porez i doprinose, međutim nisam sigurna da je to dobra informacija.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija