Jump to content

mirovina i HRVI


seky

Preporučene objave

U mirovini sam po ZOHBDR od 10. mjeseca 2009.godine, 50% vojno 50% civilno, opća nesposobnost. Šifre F62.0 nakon PTSP i F 33.2.

Zahtjev za priznavanje HRVI predao u zakonskom roku prije 31.12.2005.

Povjerenstvo donijelo rješenje da bolest nije u svezi sudjelovanja u Domovinskom ratu. Ratni put čist od 6. mjeseca 1991. do kraja 1992. i Oluja.

Sada mi nije jasno tko je lud od ove dvije komisije. Mirovinsko i Taborski koji su me umirovili zbog bolesti nastale u DR ili komisija za HRVI koja kaže da nije.

Ima li netko slično iskustvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seky je napisao:

U mirovini sam po ZOHBDR od 10. mjeseca 2009.godine, 50% vojno 50% civilno, opća nesposobnost. Šifre F62.0 nakon PTSP i F 33.2.

Zahtjev za priznavanje HRVI predao u zakonskom roku prije 31.12.2005.

Povjerenstvo donijelo rješenje da bolest nije u svezi sudjelovanja u Domovinskom ratu. Ratni put čist od 6. mjeseca 1991. do kraja 1992. i Oluja.

Sada mi nije jasno tko je lud od ove dvije komisije. Mirovinsko i Taborski koji su me umirovili zbog bolesti nastale u DR ili komisija za HRVI koja kaže da nije.

Ima li netko slično iskustvo?

 

 

Daj malo opširnije . Kako nije u svezi sudjelovanja u DR , kada si napisao da imaš 50 % u svezi DR ??? Koliko znam komisija za HRVI određuje visunu invlidnosti ( 20 , 30 % ili ako će ti smjestiti dat će ti 19 % pa onda nemaš ništa od invalidnosti ) Koliko puta si izlazio na komisije za ocjenu invalidnosti , da li se redovno liječiš itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umirovljen sam prije onog zakona da ne možeš u braniteljsku mirovinu ako nemaš HRVI.

Na komisiji kod Taborskog dao mi je 50% u svezi rata, a 50% civilno.

Zahtjev za priznavanje HRVI-a sam predao prije zakonskog roka 31.12.2005.

Bio sam na komisiji u bolnici Dubrava kod Grudena i oni su napisali u rješenju ovo:

Predmet imenovanog upućen je prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu sa sjedištem u Zagrebu koje je svojim nalazom i mišljenjem broj xxxxxx od datum godine utvrdilo da kod imenovanog psihičke bolesti (PTSP i depresija) nisu u svezi sa sudjelovanjem imenovanog u Domovinskom ratu uz obrazloženje nalaza.

Na to sam se žalio i nakon nekog vremena mi je stiglo rješenje da se žalba odbija.

Sada sam ja u braniteljskoj mirovini jer ovi stručnjaci su rekli da je moja bolest posljedica sudjelovanja u DR-u, a stručnjaci u Dubravi smatraju da moja bolest nije posljedica sudjelovanja u DR-u, nego vjerojatno od žene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prevedeno na razumljivije (koliko sam ja shvatio), otišao si u mirovinu po starom mirovinskom zakonu bez statusa HRVI.

 

Znači da si prethodno na procjeni invalidnosti (vezano za status HRVI) dobio manje od 20% jer je povjerenstvo ocijenilo da oštećenje kod tebe nije toliko da bi dobio 20% već manje 18-19% ili sl.

 

Ipak si na vrijeme (imao si sreću zbog datuma-bilo je blizu) uspio u braniteljsku mirovinu i dobio 50-50 % (pola su tu priznali sudjelovanje u DR-u, a pola iz Zakona o mirovinskom).

 

Jel tako?

 

Ako je tako, na znanje, vrlo je velik broj branitelja uspio otići u braniteljsku mirovinu i bez statusa HRVI jer prije se po starom zakonu to i moglo.

 

Nije ti isto onih 50% u mirovinskom što si dobio na rat i npr. 20% invaliditeta kao HRVI (to se ne može uspoređivati).

 

Imaš i onih koji su sa 20% na PTSP uspjeli otići u braniteljsku mirovinu i sa 80 pa čak i 100% kao uzrok koje im je hzmo priznao na sudjelovanje u DR.

 

Sad ne bi po novom zakonu mogao otići u braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI, ali o tom sam neki dan pisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Prevedeno na razumljivije (koliko sam ja shvatio), otišao si u mirovinu po starom mirovinskom zakonu bez statusa HRVI.

 

Znači da si prethodno na procjeni invalidnosti (vezano za status HRVI) dobio manje od 20% jer je povjerenstvo ocijenilo da oštećenje kod tebe nije toliko da bi dobio 20% već manje 18-19% ili sl.

 

 

 

quote]

Da dobro si shvatio, osim ovog za procjenu invalidnosti vezano za status HRVI. Nisam dobio nikakav postotak, odbili su me. Bolest nije posljedica sudjelovanja u DR-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija