Jump to content

jamac - uzeli su sve


jogi0987

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Trebam pomoć, savjet, bilo šta.

 

Jamac sam jednom "kolegi" koji je uzeo kredit od 43 000 eura i kao što možete pretpostaviti sad ga taj "kolega" ne plaća. Ironija, ironija

 

Prije 2 tjedna su mi blokirali raćun a pismena obavijest o blokadi je došla nekoliko dana kasnije (račun imam otvoren u Zagrebačkoj banci, ako koga zanima) ali to je sad manje bitno.

 

Prije nekoliko dana sam dobio obavijest da mi je sa računa skinut cijeli dozvoljen minus u iznosu od 5600 kn. Moja mjesečna primanja su 2190 kn i sad ne da mi je banka uzela cijelu plaću nego i cijeli dopušteni minus od 5600 kn. Zar nije po zakonu da ti banka nemože uzet sve jer ti mora ostavit nešto i za život (kakav-takav)?

I zar nije da ako vlasnik kredita ne plati 3 rate da odmah ide na naplatu jamcima?

 

Po mojim izracunima taj "kolega" nije platio 9 rata kredita.

 

Ja više neznam šta da radim, ne da nemam za kruh nego nemam ni za mrvice a kamo li da pokrijem taj minus.

 

Molim vas ako je tko imao sličan slučaj ili mi može nekako pomoći da mi se javi jer stvarno više neznam šta da radim jer jedino šta znam sad jest da ga negdje pričekam u mraku i... znate na šta mislim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo reci cu ti ono sto ja znam jer sam malkoc u slicnoj situaciji ali ne tako neposteno kao ti. sve ti zavisi sta ti pise u ugovoru koji si potpisao. ako je navedeno da si prisato da ti se uzima dio ili cijela placa,ne mozes nista ucinit. jer zakon poslije 2008g. kao i svi krediti poslije toga imaju tu foru da ti ne smiju uzeti vise od 1/3,sve prije toga je onako kao pise u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo žao mi je zbog tvoje situacije , Zagrebačka je poznata kao "kaubojska" banka :palacdolje: nisu se smjeli naplatiti iz tvog dozvoljenog minusa - trebao bi ih tužiti , samo se oni nadaju da ljudi u toj situaciji neće ići na tužbu , pogotovo kad se uzme u obzir sporost našeg pravosuđa ! šta možeš sad napraviti : namiri "minus" , zatvori račun i otvori si račun u nekoj drugoj banci , pa neka ti probaju zapljeniti novac u drugoj banci :kavica: primjetiti ćeš promjenu u njihovom načinu komuniciranja i pokušaja naplate - da mogu ti zapljeniti samo 1/3 plaće ! iako i to boli - znam iz osobnog iskustva ...na kraju krajeva oni su pokvareni , ali stvarno su pokvareni oni čije dugove otplaćuju drugi :zao: a kako ćeš od njih dobiti povrat svog novca je posebna priča

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maja206 je napisao:

evo reci cu ti ono sto ja znam jer sam malkoc u slicnoj situaciji ali ne tako neposteno kao ti. sve ti zavisi sta ti pise u ugovoru koji si potpisao. ako je navedeno da si prisato da ti se uzima dio ili cijela placa,ne mozes nista ucinit. jer zakon poslije 2008g. kao i svi krediti poslije toga imaju tu foru da ti ne smiju uzeti vise od 1/3,sve prije toga je onako kao pise u ugovoru.

 

ugovor je potpisan prije 4-5 god ako se ne varam. da, potpisao sam na cijelu plaću, nažalost :( Znaći tek od 2008. je donešen zakon da ti nesmiju uzet sve nego samo 1/3? Prava nam je država, ali stvarno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

geostanko je napisao:

Kao prvo žao mi je zbog tvoje situacije , Zagrebačka je poznata kao "kaubojska" banka :palacdolje: nisu se smjeli naplatiti iz tvog dozvoljenog minusa - trebao bi ih tužiti , samo se oni nadaju da ljudi u toj situaciji neće ići na tužbu , pogotovo kad se uzme u obzir sporost našeg pravosuđa ! šta možeš sad napraviti : namiri "minus" , zatvori račun i otvori si račun u nekoj drugoj banci , pa neka ti probaju zapljeniti novac u drugoj banci :kavica: primjetiti ćeš promjenu u njihovom načinu komuniciranja i pokušaja naplate - da mogu ti zapljeniti samo 1/3 plaće ! iako i to boli - znam iz osobnog iskustva ...na kraju krajeva oni su pokvareni , ali stvarno su pokvareni oni čije dugove otplaćuju drugi :zao: a kako ćeš od njih dobiti povrat svog novca je posebna priča

 

Ma neda mi se u tužbu. Podmirio bi minus ali nemam para :( I naravno da ću zatvorit račun ćim budem mogao. već sam si otvorio račun u erste banci.

Ali oni meni mogu naplatit rate kredita u kojoj god ja banci bio ili??

Za ovog "kolegu" se ne brinem, ako mi ne vrati lovu... kosti...pucaju... itd :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nemoj mu lomiti kosti , tko će ti onda tek vratiti lovu :-D samo fino i čuvaj živce ! naravno da ti se ne ide na tužbu - većina tako reagiramo , a oni to koriste . Mogu ti naplatiti dug tj. napraviti zapljenu plaće , ali samo 1/3 - ne znam da si potpisao na cijelu plaću ??? i ja sam kod njih potpisao još 2001.g ali uredno piše "suglasnost na zapljenu 1/3 plaće" !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zatvori račun u zabi i otvori u nekoj drugoj. kada ti sjednu na taj račun, odi kod druga sudije i dokaži mu da na taj račun primaš samo o.d. i on će ti odblokirati račun bez obzira što si potpisao na cijelu plaću. neka ti sjedne na o.d. (pošalje zabranu u firmu) i tada ti mogu uzeti najviše 1/3. minus ti nisu smjeli uzeti. nemoj ih tužiti već ih opomeni preko odvjetnika. ako ne poslušaju to dokazuj u postupku ako te tuži banka. ustavno pravo je da od svog dohotka moraš imati zagarantirana sredstva za kakav takav život, a to su 2/3 o.d.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LAZAR je napisao:

zatvori račun u zabi i otvori u nekoj drugoj. kada ti sjednu na taj račun, odi kod druga sudije i dokaži mu da na taj račun primaš samo o.d. i on će ti odblokirati račun bez obzira što si potpisao na cijelu plaću. neka ti sjedne na o.d. (pošalje zabranu u firmu) i tada ti mogu uzeti najviše 1/3. minus ti nisu smjeli uzeti. nemoj ih tužiti već ih opomeni preko odvjetnika. ako ne poslušaju to dokazuj u postupku ako te tuži banka. ustavno pravo je da od svog dohotka moraš imati zagarantirana sredstva za kakav takav život, a to su 2/3 o.d.

 

hvala na savjetima svima koji su se javili. Da li bi ja sad trebao od banke traziti ugovor kao jamac da vidim sta sam potpisao? Da li je banka lose postupila sto nije prije reagirala na neplacene rate jer ovaj nije platio 9 ili 10 rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

traži ugovor, moraju ga dati. sukladno ugovornim obavezama po kreditu banka te je morala obavijestiti o neplaćanju duga od strane kreditnog dužnika kako bi i sam potaknuo prijatelja da plati. naravno da je loše postupila. dali će ti to koristiti u daljem postupku, neznam. trebalo bi. banke su veliki žmukljari, a pogotovo zaba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija