Jump to content

Tabularna izjava - molim za pomoć


renata2

Preporučene objave

Poštovani,

roditelji su mi 1987 kupili stan u Rijeci od tvrtke GP PIONIR Novo Mesto. Kako su odlučili prepustiti sada meni stan evidentni su problemi za koje nisam znala, tj. stan nikada nije upisan u zemljišne knjige. Na gruntovnici traže tabularnu izjavu kako bi stan mogli knjižiti na mene naravno i sa novim prezimenom. Pokušali smo na trgovačkom sudu u registru pronać bilo što vezano za tu tvrtku,ali ista nije imala sjedište u Rijeci. Obratili smo se trgovčkom sudu u Ljubljani ali je u međuvremenu ta firma otišla u stečaj znači nema pravnog sljedbenika..

Što nam još preostaje? Koje korake treba dalje poduzimati kako bi mogli riješiti vlasništvo stana??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Za upis garaže potreban mi je originalni primjerak Ugovora o kupnji kada je kupljena (iz 1974. god), to imam, zatim:

 

- Uvjerenje o vlasništvu - to imam

 

- Uvjerenje Područnog ureda za katastar

 

- te pristojbe od 250.00 Kn

 

no problem je:

 

- Tabularna izjava (prodavatelja)

 

Naime Firma (stambeni fond SOUR-a) od koje je garaža kupljena više ne postoji, kao nekakav sljedik javlja se novosnovana privatna firma s dva zaposlena, koja za sastavljanje i potpisivanje Tabularne izjave traži 860 kn, plus ovjera potpisa kod Javnog bilježnika (dva potpisa po 49 kuna).

 

Iz navedenog se vidi da me takse (manje nisam navodio) da bi predao zahtjev za uknjižbu vlasništva dođu preko 1000 kuna.

 

Zanima me je li negdje propisana tarifa za Tabularnu izjavu?

Mogu li je sastaviti sam o odnijeti tom "pravnom sljedniku" na potpis, jer preko 800 kn za pet napisanih kratkih rečenica je stvarno "besramno bezobrazno".

 

Garažu uredno koritim od 1974. godine, sva potraživanja su uredno plaćena, nikakvih dugovanja nema.

Bilo bi mi jasno da tražim dozvolu za gradnju garaže, ali samo želim dobiti Vlasnički list za garažu za koju posjedujem uredni ugovor o kupnji

 

Svaki savjet je dobrodošao !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija