Jump to content

prijelaz iz prof. u opću, HRVI 20 %,40/60


nenoneno

Preporučene objave

Poštovani, evo kako se vidi iz naslova ja sam HRVI 20 %, a u profesionalnoj sam mirovini od 2007. sa time da mi je 40 % posljedica ranjavanja, a 60 % okolnosti izvan domovinskog rata. Mirovina iznosi 2900 Kn.

U međuvremenu imao sam saobraćajnu nesreću u kojoj sam ozlijedio kralježnicu, dva puta sam operiran i sada se rehabilitiran (pokretan sam i samostalan). Htio bih ići u opću mirovinu, pa me zanima da li će i kako to utjecati na visinu moje mirovine.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da se dobije opća nesp. tj.veća mirovina,trebate imati pogoršanje bolesti,podkrijepljenom lj.dok.te putem dr.OP predati zahtjev vještaku u HZMO(prema adresi stanovanaj) u svezi obnove postupka zbog pogoršana bolesti.

 

....raspitajte se u područnom HZMO-u koja sve dok.-u treba priložiti zahtjevu.

Kada predate zahtjev čekate poziv podr.vještaka,te ako on utvrdi da je došlo do pogoršanja bolesti,tada vaš predmet ide na reviziju u ministarstvo branitelja,te ako oni to blagoslove,tada ide ponovni izračum mirovine,sukladno dobivenom postotku omjera rat/mir...te eventualno drugim novonastalim okolnostima...

 

prosurfajte malo po legalisu i naći ćete konkretnije odgovore u svezi Vašeg pitanja ...sretno! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija