Jump to content

pisanje žalbe na riješenje !!!


rozenica

Preporučene objave

Žalbu možete napisati i sami ,bitno je pridržavati se odredbi Zakona o općem upravnom postupku koje se odnose na podnošenje žalbe kao npr.

 

(1) U žalbi stranka treba navesti rješenje koje pobija, naziv javnopravnog tijela koje je rješenje donijelo i zbog čega je nezadovoljna rješenjem.

 

(2) Kad se u žalbi iznose nove činjenice i novi dokazi, stranka je dužna obrazložiti zašto te činjenice i dokaze nije iznijela tijekom prvostupanjskog postupka.

 

Drugostupanjsko tijelo poništit će rješenje i samo riješiti stvar ako utvrdi:

 

1. da su u prvostupanjskom postupku činjenice nepotpuno ili pogrešno utvrđene,

 

2. da se u postupku nije vodilo računa o pravilima postupka koja bi bila od utjecaja na rješavanje stvari,

 

3. da je izreka pobijanog rješenja nejasna ili je u proturječnosti s obrazloženjem,

 

4. da je pogrešno primijenjen pravni propis na temelju kojega se rješava stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

visnjaZ je napisao:

Pravni savjetnici u mirovinskom pišu žalbe bez ikakve naknade, dok to odvjetnik radi po određenim tarifama. Nema tu garancije da ukoliko žalbu piše odvjetnik da je to dobitna kombinacija.

 

Moja preporuka je svakako ne tražiti pomoć od pravnih savjetnika u hzmo jer po vlastitom iskustvu oni navijaju za hzmo a nikako za suprotnu stranu, odnosno mene ili vas.

 

Oni daju svaki savjet od onoga liječničkog do socijalnog ali nikako pravnog. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Rozenica od Zagi-a!

Žalbu možeš i sam napisati kako su ti to naveli ostali, također možeš u Zagrebu otiči do nekog centra za branitelje gdje če ti njihov pravnik napisati žalbu bez ikakve naknade.

Ja nisam iz Zagreba ali u svojem gradu također kad treba što napisati sve rješevam u u centru za branitelje jer su odvjetnici i postavljeni na ta mjesta da pružaju besplatnu pravnu pomoć za branitelje.

Pozdrav pravim braniteljima ma gdje god bili!!!! :palac::palac::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija