Jump to content

ovrha-pitanje


upsy

Preporučene objave

Ljudi molim vas za savjet!

 

Moj suprug je suvlasnik kuće u kojoj živimo, u vlasništvu idealne polovine sa svojim bratom-mojim šogorom. Šogor ne stanuje na našoj adresi zadnjih šest godina, iako je do prije cca dva mjeseca bio službeno prijavljen na našoj adresi (nismo u baš dobrim odnosima tako da ne znam detalje). Obzirom da je prilično nestašan u prometu, na našu adresu godinama dolaze kazne i sudski pozivi koje suprug i ja odbijamo preuzeti. Sad su počela stizati rješenja o ovrsi :-o pa smo malo zabrinuti.

Pitanje:

- kako se dokazuje vlasništvo nad imovinom (tipa tv, komp, hi fi i sl...)?

- da li postoji praksa takve vrste ovrha ili se prije sjeda na osobni dohodak?

- da li se na sudu priznaju svjedoci tipa susjedi koji mogu posvjedočiti da čovjek ne živi već godinama na ovoj adresi...

 

Dragi Lastane, šta da radim? :-D

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preuzmite rješenje u ovrsi jer će u suprotnom isto završiti na oglasnoj ploči suda i protekom roka postati pravomoćno.

Da bi sprječili automatsku pravomoćnost bolje je preuzeti rješenje pa podnijeti prigovor.

S tim da ako su vam već stizala rješenja o ovrsi mislim da bi vam bilo dobro zaletiti se do suda pa pogledati da niste već na oglasnoj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija