Jump to content

Nezakonita presuda


robbie

Preporučene objave

Smatram da sam nelegalno i protuzakonito osudjen za prometni prekrsaj bez prava na zalbu. Ima li iko na ovom svijetu ko mi moze reci na koji nacin mogu podignuti tuzbu protiv opcinskog sudca za prekrsaje jer smatram da je zakon na mojoj strani a njegova presuda apsolutno protuzakonita ali na zalost legalna ??!!

Radi se prometnom prekrsaju parkiranja u pjesackoj zoni i definiranju samog znaka pjesacka zona.

Ja sam svoj auto parkirao na obiljezeno parkirno mjesto sa uredno placenom godisnjom kartom. Kako je definicija znaka pjesacka zona - zabranjeno PROMETOVANJE svim motornim vozilima - smatram da mi je auto odneseno protivzakonito jer ja nisam prometovao u pjesackoj zoni vec bio uredno parkiran.

Moze li mi ko reci ima li sanse da ja tuzim sudca za prekrsaje zbog nepoznavanja prometnog zakona ???

Suncani pozdrav iz Dalmacije....

 

ala fjaka

 

:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudac je postupio u skladu s zakonom, a vi se izvolite obratiti DSV-u.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 82.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:

10) na nogostupu i pješačkoj zoni,

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 1. do 11. ovoga članka.

 

ZAKON O SUDOVIMA

Članak 8.

(1) Suci imaju imunitet sukladno ovom Zakonu.

(2) Suci ili sudac porotnik ne smije biti pozvan na odgovornost, pritvoren ili kažnjen za izraženo mišljenje ili glasovanje pri donošenju sudske odluke.

(3) Sudac ne smije biti pritvoren niti se protiv njega smije pokrenuti kazneni postupak bez odobrenja Državnoga sudbenog vijeća.

(4) Sudac smije biti pritvoren bez odobrenja Državnoga sudbenog vijeća samo ako je zatečen u činjenju kaznenog djela za koje je propisana kazna zatvora u trajanju duljem od 5 godina. O tome se izvješćuje predsjednik Državnoga sudbenog vijeća.

(5) Kada Državno sudbeno vijeće nije na okupu odobrenje za lišenje slobode suca ili za vođenje kaznenog postupka protiv njega daje i o njegovom imunitetu odlučuje predsjednik Državnoga sudbenog vijeća. Odluku predsjednika u roku od osam dana mora potvrditi Državno sudbeno vijeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi cega onda definicije prometnih znakova ???

Da je to tako onda bi definicija znaka pjesacka zona bila- zabranjeno zaustavljanje, parkiranje i prometovanje svim motornim vozilima - a ne samo zabranjeno prometovanje svim motornim vozilima.

Prije dvije godine za istu zonu bila su postavljena dva znaka:

- jedan je bio znak pjesacke zone i on spada u grupu znakova obavijesti

- drugi odmah ispod njega je bio znak koji spada u grupu znakova izricitih zabrana a to je znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje u pjesackoj zoni.

 

U ovom slucaju ja bih bio u krivu i prometnom prekrsaju ali kako ovog drugog znaka nije bilo iz ciste ljenosti nase policije ja smatram da taj propust mogu koristiti kao svoju obranu za pocinjeni prekrsaj i cak i zakon to kaze u clanku 82. stavak 2. a tice se stavka 1. tocka 10 koji ste vi naveli ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moraju se sve zabrane izražavati prometnim znakovima.

 

Postoje propisi, neznanje se najskuplje plaća.

 

Jedino vam preostaje vrijeđanje ostatka države.

 

robbie je napisao:

Ja sam svoj auto parkirao na obiljezeno parkirno mjesto

 

Ipak ste parkirali.

 

Stavak 2 govori da je propisom dozvoljeno zaustavljanje, a da se parkirati može ako je dozvoljeno znakom.

 

Oznake na kolniku imaju status prometnog znaka, sad ovisi o kakvoj se površini radi, kakvim oznakama je označeno i od kada odnosno postoji li prometni projekt.

 

Postoji još jedan pravni lijek iz čl. 220. Prekršajnog zakona, ali sumnjam da će djelovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne shvacam, kako moze postojati mjesto obiljezeno kao parkiraliste U PJESACKOJ ZONI? Kako parkirati svoje auto tu bez prometovanja???? Mozda ne shvacam hrvatske znakove u usporedbi sa austrijskim, na koje sam navikla, ali obiljezeni kolnik i zabrana prometovanja se ne daju kombinirati... Osim ako je cilj, naplatiti sto vise kazna... :) Ili sam ja krivo shvatila opis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija