Jump to content

kaznena prijava?!-molim pomoć za muža


otvoreno

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć! Ulogirala sam se na muževu stranicu,budući da je on u bolnici na psihijatriji. Dogodilo nam se da nam je ulica iznajmljena pojedincu-tajkunu,iako imamo urednu građevinsku dozvolu,i ne samo mi nego i ostali stanovnici (4 kuće) imaju građ. dozvole. Načelnik nas je zavlačio više od godinu dana,kao napravit će parcelaciju tj.prijedlog parcelacije i uputiti ga hž-u koji je još uvijek vlasnik te k.č.iako je to od pamtivjeka i u naravi i u gruntovnici još uvijek ulica. HŽ ju je ipak iznajmio pojedincu,a kažu po riješavanju pravnih nejasnoća će to i prodati dotičnom gospodinu. Kad je to muž saznao od načelnika zaprijetio mu je da im je to zadnji dan i doslovce smo odjurili kući. Sav je drhtao popio je uz terapiju koju pije još dva normabela od 10 mg da se smiri, ali je i dalje drhtao i plakao i meni je rekao da ide prošetati,ali ja ga u takvom stanju nisam nikada vidjela ,a zajedno smo oko 30-ak godina... plakao je i otrčao,gurnuvši me... pozvala sam hitnu,a oni policiju,budući da boluje od kroničnog ptsp-a i trajne promjene osobnosti. policija ga je uhitila i poslije puhanja alko-testa,koji je bio 0,0 i obavjesnog razgovora odveden je na psihijatriju na liječenje. tamo je dva tjedna. Podnešena je kaznena prijava zbog prijetnji,i dolazila nam je policija pretresati kuću,kao zbog sumnje na posjedovanje oružja,budući da je Dragovoljac, branitelj, hrvi... Naravno oružja nemamo, i tto su upisali da ne posjedujemo oružje. Tu večer kad je pukao,opirao se policiji i četvorica policajaca su ga jedva svladali da mu stave lisice,i tad su ga pretresli i našli samo cigarete i upaljač. Molim vas dali mu zbog takvog čina prijeti zatvor? nemamo nikakvog iskustva sa kaznenim prijavama,niti prektršajnim, doslovce nikada niti jedno nismo bili na sudu, šta dalje činiti? Molim vads za pomoć ,jer sam i u šoku i u velikom strahu,a nemam novaca za odvjetnika. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijetnja

 

Članak 129.

 

(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,

 

kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

 

(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u svezi s njenim radom ili položajem, ili prema većem broju osoba, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost građana, ili ako je osoba kojoj se prijeti zbog toga dulje vrijeme stavljena u težak položaj, ili ako je počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,

 

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

 

PS:Iz prakse ,obično se daje uvjetna kazna ako osoba nije kažnjavana .

Naravno ako se to kazneno djelo dokaže na sudu.

Bilo bi dobro uzeti odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi tu kaznenu prijavu trebalo odbaciti ako je pravednost zakona kod nas ista onda kolega nema što da brine pa mogu ga jedino ukopati svjedoci ako ih je bilo.ovo govorim iz mog osobnog slučaja gdje sam ja kao rvi imao prijetnju izrečenu od ženske osobe ( da će me zgaziti kad na cesti )nakon prijave policija podnosi KP općinsko državno odvjetništvo odbacije prijavu pod obrazloženjem: kako nije uobičajeno da bi žena koje su inače sitnije tjelesne građe mogla nauditi muškoj osobi ???? zamislite koji biser od općinske državne odvjetnice a prijetnja izrečena na javnom mjestu i to pred 2 svjedoka o ništa od prijave ,odgovor da sam pokrenem prijavu jerona nema elemenata niti ozbiljne prijetnje - to mogu samo kod nas raditi pojedini predstavnici zakona.uzmite odvjetnika i prijavite vi njih jer su oni očito počinili neko nezakonito djelo pa nek to policija istraži,najlakše malog čovijeka osuditi i strpati u zatvor no obzirom na okolnosti nevidim da bi trebao biti kažnjen pa tako niti kaznom zatvora ali kod nas je sve moguća zato odmah odvjetnika i nek preuzme stvar u svoje ruke.sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijetnja:

1. bila je isprovocirana od strane druge strane

2. nije bila ozbiljne već izrečena u afektu i stanju smanjene ubrojivosti čak dapače u strahu za vlastitu egzistenciju i vlastiti život i život svoje obitelji

3. nisu pronađena sredstva (oružje) kojim bi se potvrdila prijetnja ili namjera

 

Molim Vas da isto pitanje postavite i u temi kazneno pravo jer tamo imaljudi koji imaju iskustva za takvim stvarima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

Molim Vas za pomoć! Ulogirala sam se na muževu stranicu,budući da je on u bolnici na psihijatriji. Dogodilo nam se da nam je ulica iznajmljena pojedincu-tajkunu,iako imamo urednu građevinsku dozvolu,i ne samo mi nego i ostali stanovnici (4 kuće) imaju građ. dozvole. Načelnik nas je zavlačio više od godinu dana,kao napravit će parcelaciju tj.prijedlog parcelacije i uputiti ga hž-u koji je još uvijek vlasnik te k.č.iako je to od pamtivjeka i u naravi i u gruntovnici još uvijek ulica. HŽ ju je ipak iznajmio pojedincu,a kažu po riješavanju pravnih nejasnoća će to i prodati dotičnom gospodinu. Kad je to muž saznao od načelnika zaprijetio mu je da im je to zadnji dan i doslovce smo odjurili kući. Sav je drhtao popio je uz terapiju koju pije još dva normabela od 10 mg da se smiri, ali je i dalje drhtao i plakao i meni je rekao da ide prošetati,ali ja ga u takvom stanju nisam nikada vidjela ,a zajedno smo oko 30-ak godina... plakao je i otrčao,gurnuvši me... pozvala sam hitnu,a oni policiju,budući da boluje od kroničnog ptsp-a i trajne promjene osobnosti. policija ga je uhitila i poslije puhanja alko-testa,koji je bio 0,0 i obavjesnog razgovora odveden je na psihijatriju na liječenje. tamo je dva tjedna. Podnešena je kaznena prijava zbog prijetnji,i dolazila nam je policija pretresati kuću,kao zbog sumnje na posjedovanje oružja,budući da je Dragovoljac, branitelj, hrvi... Naravno oružja nemamo, i tto su upisali da ne posjedujemo oružje. Tu večer kad je pukao,opirao se policiji i četvorica policajaca su ga jedva svladali da mu stave lisice,i tad su ga pretresli i našli samo cigarete i upaljač. Molim vas dali mu zbog takvog čina prijeti zatvor? nemamo nikakvog iskustva sa kaznenim prijavama,niti prektršajnim, doslovce nikada niti jedno nismo bili na sudu, šta dalje činiti? Molim vads za pomoć ,jer sam i u šoku i u velikom strahu,a nemam novaca za odvjetnika. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija