Jump to content

naplata putem imovine, savjet


riener

Preporučene objave

lijep pozdrav...

 

molio bih dobre ljude struke da mi pomognu....

 

Naime imam obrt...

Imam duznika..

nakon dugo vremena pozivanja i uvjeravanja da ce novce isplatiti, to se nije desilo...

Pokrenuli smo postupak naplate putem agencija koje se bave faktoringom i sl... -NISTA niti od toga...

Probali smo uzeti robu nazad, međuti robe nema...

probali smo kompenzirati sa njegovim duznicima- NISTA!!

 

Preko javnom biljeznika dobili smo pravomocnu ovrhu, koju smo predali prosle godine na banku... nakon nekog vremena dosli smo na red... od kako smo na mi na redu proslo je 6 mjeseci, uplaceno nam je niti 5% iznosa... (dode na racun i po 1,50kn!!)a zadnja 4mjeseca ne dolazi ni to!!

Saznali smo da duznik više nije na istoj adresi i da više niti ne radi (iako je obrt jos aktivan) nije placao racune telefona tako da nema niti iste kontakt brojeve (fiksi,mobilni) niti mail nije aktivan vise...

 

CAK JE ON MENE PRIJAVIO POLICIJI DA GA UZNEMIRAVAM POZIVIMA!!!!

 

Na racunu nema novaca, niti ce ih biti jer iste NE RADI...

 

PITANJE GLASI:

 

KAKO SE NAPLATITI PUTEM IMOVINE, KOME SE OBRATITI, AKO JE NEKO VOLJAN ZASTUPATI ME NEKA SE JAVI (ali novaca za platiti nesto unaprijed više nemam).....

 

Bojim se da necu nikad dobiti novce nazad, gubim živce i nadu za icim....tko ce mi vratiti novce koje mi je uzela agencija, odvjetnici, sudovi,silni pozivi,)

 

Dali da angaziram nekog "ČELAVOG" da to obavi, dali sam mozda vec trebao?? dali ispada da je to jedini put za povrat duga??? izgleda da se ljudi uopce ne boje pravosuđa i sl..

 

HVALA................

 

R.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru....

 

bankovni racun smo blokirali... (barem onaj koji smo imali) kad smo trazili od fine da nam dostave dali ima jos otvorenih racuna, nikad vise nam nisu odgovorili, a uredno smo uslugu platili...

 

Kako se pokrece naplata putem imovine??

to je ono sto neznam, (znam da obrtnik odgovara imovinom)...

 

dali vrijedi i za imovinu (pokretnu,nepokretnu) njegove supruge??

 

Ako moze malo tocnije, gdje da se obratim, sta da radim, koliko ce me to koštati, dali ce mi se ikada ulozeni nivci vratiti???

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete u sudskom postupku ostvariti prisilno osiguranje tražbine založnim pravom- hipoteka,provjerite koje su nekretnine upisane na dužnika,ne možete provesti ovrhu na imovini njegove supruge ali možete na njegovoj ono što su stekli zajedno u braku npr kuća stan je bračna stečevina u suvlasništvu 1/2 dužnika 1/2 supruge ili neko zemljište vikendica na tom dijelu možete upisati hipoteku čl. 311. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Isto možete ostvariti i na pokretninama primjerice na vozilu ako prometna glasi na njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bi pokrenuo sudski postupak moram angazirat odvjetnika??

da bi provjerio koje kako stvari stoje sa nekretninama i dr. isto moze samo odvjetnik ili??

 

znaci nema mi druge nego da opet ja dajem novce unaprijed, a da nemam ama baš nikakvo osiguranje da ce mi se ikada nesto vratiti...

 

 

ŽIVJELA NAM HRVATSKA!!!!!

 

 

ispada kako je jednostavnije poslati nekog ko ce utjerati to na drugi nacin, jer ovo sve skupa postaje smijesno....

 

Hvala Vam svima,

 

R.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija