Jump to content

odjava vozila sa zakašnjenjem


Koivula

Preporučene objave

pozdrav svima,

imam pitanje: u vrijeme kad mi je istekla registracija vozila u HR, bila sam s autom u Francuskoj i nekoliko dana nakon toga registrirala auto tamo. Radi raznih birokratskih komplikacija doci cu vratiti tablice od auta u Hrvatsku mjesec dana nakon isteka registracije (auto je dakle na vrijeme registriran u FR. Zanima me da li mi mogu naplatiti kaznu kad dodem u Heinzelovu vratiti tablice, s obzirom da mi kazna nije stigla na kucnu adresu.

 

U Francuskoj su mi prilikom registracije vozila uzeli moju HR prometnu dozvolu, drugacije nije išlo, ali su mi izdali potvrdu da su u svrhu registracije vozila u FR uzeli hrvatsku prometnu. Ne znam da li ce mi to u HR priznati, makar jasno ide na prijevod sudskom tumaču.

Hvala na odgovoru, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato nije moguće produžiti valjanost prometne dozvole u stranoj državi.

 

Ako kazna zbog neodjavljivanja vozila nije stigla, a vi odjavite vozilo, kazne nema.

 

Treba čuvati potvrdu da je vozilo odjavljeno u svrhu obrane u prekršajnom postupku ako kazna greškom ipak dođe.

 

Vjerovatno ste izvršili nekakvu privremenu registraciju vozila u stranoj zemlji, za svaki oduzetu ispravu se izdaje potvrda koja će vam u RH biti korisna za dozativanje da se ne radi o gubitku isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na odgovoru!

ne, ne može se produžiti HR registracija u drugoj državi jer RH ne priznaje niciji tehnicki pregled nego svoj. To sam sve ispitala prije nego je registracija istekla.

 

Nisam uzela privremenu registraciju nego sam auto uvezla i registrirala u FR (i auto i ja ostajemo u FR).

 

Samo sam htjela znati dakle, da li mi mogu naplatiti kaznu koja nije dosla na kucnu adresu kad dodem na policiju vratiti tablice, tj. odjaviti auto. Kazete da ne mogu, sto je super vijest. U slucaju da budu pokusavali, na koji se zakon trebam pozvati tj. na temelju cega da to odbijem?

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prekršajni nalog nije dostavljen okrivljeniku ne može se ni naplatiti.

 

Ukoliko u nekom razumnom roku ne odjavite vozilo, naravno da će prekršajni nalog stići.

 

Jedina obrana od kazne zbog neodjavljivanja vozila je odjava vozila i jedini dokaz za obranu je potvrda o odjavi vozila.

 

To pitanje regulira čl. 250. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

http://www.legalis.hr/uploads/zakoni01/zakon_o_sigurnosti_prometa_na_cestama_nn_67-08.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Ako prekršajni nalog nije dostavljen okrivljeniku ne može se ni naplatiti.

 

Ukoliko u nekom razumnom roku ne odjavite vozilo, naravno da će prekršajni nalog stići.

 

To me zanimalo! puno Vam hvala, sad se jos samo nadam da nece poslati prekssajni nalog jos 5 dana. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija