Jump to content

HITNO - molim pomoc oko prijave - Zrtva kamatara


flatronf900p

Preporučene objave

Postovani,

 

da Vas previse ne gnjavim, a necu ulaziti u imena niti iznose. U 9mj prosle godine dizem zajam kod kreditne kuce, to se sve brzo odvija, i sve se cini ok, medjutim, nakon sto sam dobio ugovor, koji su oni promjenili ispada da nakon 24mjesecne rate na iznos koji je mali, oko 15,000kn, moram vratiti preko 30,000kn. Koliko se meni ćini ovo je oko 100% kamata u 2 godine. Kada sam to sazano prijavljujem slucaj drzavnom odvjetnistvu. Nakon par dana me zovu neki XY ljdui i govore da ce mi uciniti puno zla ako nastavim s ovim. Medjutim ne odustajem, nakon par dana na poslu, sef mi dolazi s idejom da sam ja falsificirao dokumente i da im je to neka "banka" javila, tjeraju me uz prisilu da potpisem sporazumni otkaz, uz velike prijetnje, i dobijam 2 mjeseca otkaznog roka. Nakon toga svakog dana dolaze mi prijetnje raznih krednitnih "kuca" koji isto tvrde da cu nastradati. Ovdje moram napomenuti iako sam mlada osoba bolujem od teskih mentalnih bolesti, od sizofrenije pa dalje i da ne spominjem, ali postoji 20 definicija bolesti, i moram piti ogromne kolicine ljekova da bi bio stabilan. Nakon tjedan dana dolazim na posao, i sefovi mi govore da sam napravio falsifikate, i opet uz strasne prijetnje mi daju instant ugovor o raskidu ugovora, i uz sve ruzno mi govore da to moram potpisati. U tom medjuvremenu mentalno mi se zdravlje narusava, i pokusavam izvrsiti suicid, zbog cega opet zavrsavam na psihijatriji.

Nakon dolaska doma skupljam materijale i saljem drzavnom odvjetnistvu i policiji da to istraze.

Nakon mjesec dana dobivam poziv da sam ja optuzen za kazneno djelo prevare i da moram se odmah tamo javiti.

 

Evo sto mene zanima, naime za sve sto ja tvrdim imam dokaze, i to poveliku hrpu papira.

 

Na nikakvo ispitivanje necu pristati bez prisustva odvjetnika i psihijatra, jer ovakve situacije mogu biti pogubne za mene sto se tice zdravlja.

 

Ako ih zanima samo moja strana ispricati cu je te cu im vrlo rado dostaviti svu dokumentaciju.

 

E sad pitanje, da li ja imam pravo i kako na besplatnog odvjetnika ili zastupnika koji bi mi bio prisutan na takvom razgovoru?!

 

I bilo kakva ideja ili prijedlog PUNO hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ti imam ovu ideju: skupi kako god znaš i umiješ to šta im navodno duguješ, i da je 100 000 kn, znam da to nije lako, ali vrati im šta traže jer mislim da si se uvalio u jedan mehanizam koji je puno veći od tebe i da tjeranjem pravde u ovom slučaju samo ti možeš imati velike probleme, zamjeriti se krivim ljudima može biti zeznuto, zato po meni, vrati novce, koliko god kažu da duguješ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flatronf900p je napisao:

 

 

Evo sto mene zanima, naime za sve sto ja tvrdim imam dokaze, i to poveliku hrpu papira.

 

Na nikakvo ispitivanje necu pristati bez prisustva odvjetnika i psihijatra, jer ovakve situacije mogu biti pogubne za mene sto se tice zdravlja.

 

Ako ih zanima samo moja strana ispricati cu je te cu im vrlo rado dostaviti svu dokumentaciju.

 

E sad pitanje, da li ja imam pravo i kako na besplatnog odvjetnika ili zastupnika koji bi mi bio prisutan na takvom razgovoru?!

 

I bilo kakva ideja ili prijedlog PUNO hvala !

 

Morate biti vjesni da vaša bolest ruši vašu vjerodotojnost kao svjedoka. S druge strane, to je dobar dodatni razlog da se obratite za pomoć udrugama za zaštitu ljudskih prava.

 

Prijetnje odmah prijavite policiji.

 

Pokažite dokumentaciju pravno educiranoj osobi da vam objasni sve mogućnosti.

 

Razmislite o obraćanju medijima . To je često upravo ono čega se takvi muljatori plaše.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Znam da je vec kasno za ovpg gospodina ali evo za druge!

ni u kojem slucaju se nemoj predati! budi jak! vjeruj mi znam kako ti je,, ljudi koji su bili totalno zdravi su izgubili kvalitetu zivota i razboljevaju se cijele obitelji zbog kamatara! reketara lihvara ubojica! znam da nismo zasticeni niti od strane policije niti od strane suda i da se tek sada nesta radi po pitanju zatite nas, koji smo zrtve kamatara, reketara, ubojica! mene je stari skolki prijatelj izkamatario i rasturio mi je cijelu obitelj,, zlostavljaju me svako malo! ali NEDAM, N E D A M! dosta je dobio! imaju sve, javne biljenike, odvjetnike, policiju i sudstvo! to je jedna velika i uigrana mafijaska organizacija! ali eto,, uz molbe bogu i hvatanja za svaku slamku spasa, nadam se da ce im sve to jednog dana doci glave i da ce lezati robiju svi skupa i druziti se iza lepoglavskih zidina na jako, jako puno godina,, od sveg srca im to zelim! ali poslje ih ceka sud koji oni nemogu kupiti pred koji ce dolaziti jedan po jedan! a kako ce se s njim pogoditi,, to samo on zna i ove sotonske duse!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako da su ovi slučajevu izuzetno teški. Zbog više stvari.

 

A treba istaknuti i kako sudska praksa po pitanju kaznenog djela lihvarskog ugovora i nije Bog zna kakva. Ljudi također griješe što čekaju s prijavom nekoliko godina, pa se znalo desiti (u režimu ranijeg KZ-a) da je nastupila zastara (obzirom je citirano kazneno djelo tzv. kazneno djelo stanja, što znači da je dovršeno trenutkom sklapanja samog ugovora, tako da kasnije uplate nemaju nikakav učinak na trenutak dovršenja).

 

Ovakve situacije treba prijaviti odmah, istog trenutka kada se dese - to daje na vjerodostojnosti podnositelja takve prijave, ujedno i omogućava i olakšava sustavu da se uspješno bori protiv takvih "nakupina bjelančevina nalik na čovjeka".

 

Idealno bi bilo da se ljudi uopće mane takvih radnji, ali nažalost ponekad nema drugog izlaza i moraš ući u "pakt s vragom". Ozbiljan zakonodavac bi trebao sa svoje strane učiniti puno, puno više u prevenciji takvih slučajeva. A naš zakonodavac se bavi... Pa eto, možete i sami vidjeti čime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija