Jump to content

Razvod-stan


seb629

Preporučene objave

felixx je napisao:

Suprug nema, niti može 'steći' pravo na dio stana iz razloga postojanja bračne zajednice.

Osim ako je stan kupljen kreditom koji otplaćujete za trajanja bračne zajednice. U tom slučaju bi iznos kredita koji je otplaćen za trajanja bračne zajednice bio bračna stečevina.

:kavica:

a da li moze traziti 10% na osnovu toga ako je dvije godine prijavljen na toj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim vas da mi odgovorite na moje pitanje.

Suprug i ja smo trenutno pred rastavom. Stan u kojem zivimo je kupljen u braku.Kada smo pricali o podjeli imovine rekao je da ja mogu dobiti samo 30% vrijednosti stana....a cula sam da imam pravo na 50%.Naravno da je rekao ako trazim 50% da ce mi raditi probleme.Stan je na njegovo ime ali kupljen u braku nakon 10 godina braka. Kakve probleme mi moze raditi i dali imam pravo na pola stana?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim vas da mi odgovorite na moje pitanje.

Suprug i ja smo trenutno pred rastavom. Stan u kojem zivimo je kupljen u braku.Kada smo pricali o podjeli imovine rekao je da ja mogu dobiti samo 30% vrijednosti stana....a cula sam da imam pravo na 50%.Naravno da je rekao ako trazim 50% da ce mi raditi probleme.Stan je na njegovo ime ali kupljen u braku nakon 10 godina braka. Kakve probleme mi moze raditi i dali imam pravo na pola stana?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

pa ako je kupljen u braku bez obzira dali prvu ili 10 god,vi imate pravo na pola stana,jer je to bračna stečevina,nemojte ni slučajno pristati da se stan daje na prodaju preko suda jer time jako puno gubite ako ide na razvrgnuće suvlasničkog dijela, a taj drugi suvlasnik ste vi,ako je ikako moguće da se dogovorite da se putem agencije stan proda i novac podijeli pa svako sebi.Inaće su odvjetnički troškovi abnormalno veliki a za svaku prijetnju da će vam raditi probleme vi prijavite u MUP.Imate pravo na svojih 50% stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malaguti je napisao:

pa ako je kupljen u braku bez obzira dali prvu ili 10 god,vi imate pravo na pola stana,jer je to bračna stečevina,.

 

Inaće su odvjetnički troškovi abnormalno veliki a za svaku prijetnju da će vam raditi probleme vi prijavite u MUP.Imate pravo na svojih 50% stana

 

Malaguti,

Stan koji se kupi u braku nije nužno bračna stečevina koja se dijeli popola.

Bitno je i otkud potiču sredstva kojima je stan kupljen. Ako je dio sredstava za kupnju stana jedan od supružnika naslijedio, dobio na dar, ili je taj novac imao prije braka, taj dio vrijednosti stana nije bračna stečevina.

Samo ako je stan stečen isključivo doprinosom i radom supružnika za trajanja braka, bez obzira na doprinos pojedinog supružnika, dijeli se pola-pola.

 

'Problemi' tipa razmirice i neslaganja oko podjele bračne stečevine se ne prijavljuju MUP-u, nego rješavaju dogovorom ili na sudu. I suprug bi isto tako mogao prijaviti 'pravljenje problema' oko podjele imovine.

MUP-u se prijavljuje nasilje, ili prijetnja nasilnim činom.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija