Jump to content

zdravstvena zaštita


zvonemarkus

Preporučene objave

nakon dužeg vremena pozdrav braniteljima

 

ujedno i jedno pitanje neki dan sam bio na dlp i priznali su mi ptsp kao posljedicu iz domovinskog rata kada sam bio na plp pa poslije na dlp za status hrvi onda mi nisu priznali ptsp kao posljedicu rata tako da sada ni sam neznam što raditi dalje pa ako netko može dati savjet otpušili su me za hrvi a za zdravstvenu ne

 

BOG I HRVATI :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

zvonemarkus je napisao:

nakon dužeg vremena pozdrav braniteljima

 

ujedno i jedno pitanje neki dan sam bio na dlp i priznali su mi ptsp kao posljedicu iz domovinskog rata kada sam bio na plp pa poslije na dlp za status hrvi onda mi nisu priznali ptsp kao posljedicu rata tako da sada ni sam neznam što raditi dalje pa ako netko može dati savjet otpušili su me za hrvi a za zdravstvenu ne

 

BOG I HRVATI :misli:

 

ovo pitanje baš i ne razumijem, ali koliko sam uspio shvatiti iz pitanja ti nemaš priznat status hrvi-a ali imaš priznato bolovanje na osnovu oboljenja priznatog kao posljedica sudjelovanja u ratu ? Jel tako ? Ili sam krivo skonto ?

 

Ako je tako , odnosno ako se nalaziš na bolovanju priznato kao posljedica sudjelovanja u obrani RH i ako na osnovu toga dobivaš 100 % bolovanje, ostani na bolovanju koliko možeš jer ako nemaš priznat status hrvi-a kada te pošalju na inavlidsku komisju u mirovinsko možeš dobiti samo invalidsku civilnu mirovinu koja je vjerujem puno manja od iznosa koji dobivaš dok si na bolovanju.

 

Inače komisija za priznavanje statusa hrvi-a i komisija za priznavanje za 100 % plaćeno bolovanje su dvije različite komisije ( što znaš i sam ) . Za priznavanje statusa hrvi-a ti je najbitnije da nisi zakasnio sa predavanjem zahtjeva koji je bio krajnji rok do 31.12.2005 godine. Ako si u tom roku bio predao zahtjev a iz tvog posta sam isčitao da si bio na plp ( onda znači si i podnio zahtjev do 31.12.05. ) i na dlp za hrvi kojom prilikom su te rušili, odnosno ti nisu bili priznali status hrvi-a, otiđi ponovo za 2 godine predaj zahtjev kao i prvi puta što si predavao za hrvi ( sa novom medicinskom dokumentacijom unazad te 2 godine ) i odi ponovo na komisiju za hrvi ( znači dok prođu 2 godine od rješenja dlp kojim ti se NE priznaje status hrvi-a )

 

Ako nije tako kako sam skontao, onda ne znam, pojasni jer nisam razumio šta si htio pitati ! :misli::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

KOMPA prijatelju ajde pogledaj pod status HRVI strana treća

 

pozdrav :misli:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503341828&forum=33

 

Nisam odmah vidio i skonto o kome se radi.

Da, zamršena situacija.

 

Ne znam stvarno šta da više napišem od ovoga što je već napisano osim da budeš uporan u rješavanju svog problema.

Idi opet i ponovo sa zahtjevom za priznavanjem statusa hrvi-a, nemoj se predavati (imaš na to pravo svake 2 godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

situacija je sljedeća;dijete sam poginulog branitelja bez oba roditelja, redoviti sam student i od nedavno oženjen. Supruga je također studentica, a budući da se spremamo na promjenu osobnih podataka, zanima me kako suprugu zdravstveno osigurati? Do sada je bila preko majke, a ja sam uredno osiguran po statusu člana obitelji poginulog hrv.branitelja. Da li se može nekako osigurati u paketu sa mnom ili na neki drugi način?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija