Jump to content

Koliko dugo jos moram cekati razvod braka?


iluzija

Preporučene objave

Postovanje...

 

Imam problem...

Zelim da se razvedem, zahtjev za razvod braka sam predala u avgustu 2009-e godine! Suprug ni ne pomislja na to i ne zeli da mi sporazumno da razvod braka! Zivimo odvojeno (avgust 2009) mada u istom stanu.

Isli smo dva puta na rocista medjutim, suprug i dalje ne zeli pomisliti na razvod braka.

Ja sam u medjuvremenu u vezi vec godinu i dva mjeseca sa drugom osobom, koju volim i sa kojom zelim zivot da dijelim.

23. Februara sam imala rociste na sudu, nazalost negativno.

Koliko dugo cu jos morati cekati tu sudsku proceduru, godinu i pol je proslo od mog podnosenja zahtjeva za ravod tj. tuzbe i sta ce se desiti ako ostanem u drugom stanju (trudna) sa sadasnjim deckom?

 

Naravno, ja zelim da to dijete nosi prezime svog pravog oca i da li je to zakonski moguce? Da li su moguci problemi (zakonski) sa mojim bivsim odnosno trenutno vjencanim suprugom!!

 

Na rubu sam zivcanog sloma i ovog otezanja sa razvodom!!! Ocajna sam.. molim Vas za pomoc!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sva djeca rođena u braku smatra se da je muž otac djeteta i 300 dana od napuštana bračne zajednice..Ovako pravno gledajuci ako imate već maloljetnu djecu ili djecu na kojoj ostvarujete tkj imate roditeljsku skrb dužni ste proći proces Mirenja u CSS ako želite razvod morate živjeti odvojeno a dvojbeno je ako živite na istoj adresi da je bračna zajednica prestala..Ako tvrditte da jest a tvrdite mora proci točno godinu dana da bi se ista razvela a ako se muž protivi sud može donijeti odluku o razvodiu dakle presudu i bez njegovog pristanka..Odnosno sud će razvesti brrak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa sto onda da zive na istoj adresi? mozete si sutra prijaviti boraviste negdje drugdje, mozete reci da se nemate mogucnosti preseliti ili da zelite da se doticni iseli iz stana. dvije osobe koje zive na istoj adresi ne moraju biti ni u bracnoj ni izvanbracnoj zajednici, mogu biti cimeri.

 

ovo nije pravni savjet, ali je iz iskustva poznanice: lijepo vi recite suprugu da ste trudni i da ocekujete blizance, kako se niste razveli on ce presumpcijom o bracnom ocinstvu biti upisan kao otac. razvod cete dobiti kad-tad, a njemu ce ostati dvije alimentacije.

i onda jos malo poboljsate stanje strasnim postupkom osporavanja ocinstva :D

pa nam javite, je li upalilo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobricamala je napisao:

to je manjkavost zakona jer postoji i otvoreni brakovi i veze i što onda a laganje da je netko u drugom stanju nije savjetodavno laž kad tad izadje na vidjelo a tuzbu podnesite sudu za razvod braka i brak ce biti razveden htio on to ili ne

 

tuzba je podnesena 2009.-e godine. pise ti u prvom postu.

a kakvi su to otvoreni brakovi i zasto bi obiteljski zakon iste trebao stititi? zar obitelj nije temeljne jedinica drustva. procitala sam na negdje da studiras pravo, pa me zanima kod koga si slusala sociologiju na prvoj godini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

tuzba je podnesena 2009.-e godine. pise ti u prvom postu.

a kakvi su to otvoreni brakovi i zasto bi obiteljski zakon iste trebao stititi? zar obitelj nije temeljne jedinica drustva. procitala sam na negdje da studiras pravo, pa me zanima kod koga si slusala sociologiju na prvoj godini.

 

Da, razvod je podnesen u avgustu 2009-e godine pa me zanima u cemu je problem... zivimo u istom stanu ali ne zelim da vise budem u braku sa tom osobom... placam stan i on tu zivi zato sto ja placam stan a inace ne zeli da se iseli... zbog toga zivimo jos uvijek na istoj adresi.... Samo me zanima koliko dugo jos moram cekati razbod braka?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija