Jump to content

Liječnik - dodatni rad


IncubusI

Preporučene objave

Zanima me da li liječnik smije dok je zaposlen u državnoj ustanovi otvoriti privatnu praksu? Nisam baš stručan u pravu pa zaista ne znam ni da li ovo pitanje pripada tu. Isto tako da li može otvoriti svoju kliniku u kojoj će biti direktor(i vlasnik) i ujedno i zaposleni.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IncubusI je napisao:

Zanima me da li liječnik smije dok je zaposlen u državnoj ustanovi otvoriti privatnu praksu? Nisam baš stručan u pravu pa zaista ne znam ni da li ovo pitanje pripada tu. Isto tako da li može otvoriti svoju kliniku u kojoj će biti direktor(i vlasnik) i ujedno i zaposleni.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

Tvoje pitanje je preopširno i nije jasno uopće da li pucaš na dobivanje nekakvih konkretnih informacija ili pak općenitih. Postoji od nedavno vrlo jednostavna regulativa koja se odnosi na dio pitanja koje si postavio, dok ovaj drugi dio s otvaranjem klinike u kojoj je zaposlen doktor iz državne ustavnove zapravo nema nikakvog smisla.

 

Probaj malo pojasniti situaciju koju si zamislio, po mogućnosti jednu po jednu, pa ćemo vidjeti kako dalje s postavljenim pitanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ukoliko nisam bio dovoljno jasan, pokušat ću se sad ispraviti.

 

Dakle ja sam liječnik, trenutno zaposlen u jednoj državnoj ustanovi. Planirao sam otvaranje privatne klinike u kojoj bih ja bio vlasnik i direktor i zaposlenik (uz ostalih par zaposlenih) i radio bih u toj klinici izvan svog radnog vremena u drzavnoj ustanovi.

 

Pa se pitam da li smijem to - nastaviti raditi u drzavnoj ustanovi ili mi to zakon ne dopušta - odnosno da li bih morao u tom slučaju dati otkaz?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o vrlo aktualnom i od nedavno Pravilnikom uređenom pitanju, no obzirom na to kako je to tim Pravilnikom uređeno jedino što mi preostaje je uputiti te da odgovor potražiš u svojoj matičnoj ustanovi u kojoj si zaposlen.

 

Naime, prema sadašnjoj regulativi (i ideji) dozvolu za takvu vrstu rada trebao bi ti dati ravnatelj ustanove ukoliko bi zadovoljio propisane uvjete, a i ukoliko bi ih zadovoljio takav broj doktora iz te ustanove je limitiran.

 

Dalje, prenosim ti dio jednog članka (iako to zapravo nikada ne radim, osim sada iznimno obzirom na sadržaj uvjeta) u kojem se navodi:

 

Kriteriji po kojima će ravnatelji bolnica određivati tko od liječnika može raditi u privatnoj praksi, a tko ne može, i dalje su kamen smutnje među liječnicima i Ministarstvom zdravstva. Pravo na rad u privatnoj praksi imalo bi najviše 50 posto specijalista iste struke, a prednost će imati oni koji pregledaju i obrade više pacijenata......itd.

 

Na kraju, budimo realni, ukoliko si zaposlen tamo gdje veliš da jesi i vlasnik si privatne klinike, teoretski mogao bi ostati raditi u bolnici i u klinici, no zapravo to je cilj kojeg bi mogao ostvariti izuzetno teško, teško, ali moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija