Jump to content

bolovanje


nika25

Preporučene objave

Poštovani,

 

Zaposlena sam od 9.11.2010 a ugovor mi prestaje 30.4.2011 danas sam najavila svom poslodavcu otkaz,ali sam odlucila od sutra otvoriti bolovanje.Interesira me kako mogu što duže odugovlačiti da se vodim u radnom odnosu i da li imam pravo na nekakva primanja? Da li me možete uputiti koja mi je najpametnija solucija koju u ovom trenu mogu napraviti?Šta da radim?

 

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nika25 je napisao:

Poštovani,

 

Zaposlena sam od 9.11.2010 a ugovor mi prestaje 30.4.2011 danas sam najavila svom poslodavcu otkaz,ali sam odlucila od sutra otvoriti bolovanje.Interesira me kako mogu što duže odugovlačiti da se vodim u radnom odnosu i da li imam pravo na nekakva primanja? Da li me možete uputiti koja mi je najpametnija solucija koju u ovom trenu mogu napraviti?Šta da radim?

 

 

Unaprijed hvala

 

Ja bih te molio da nam svima ovdje objasniš kako si to odlučila otvoriti bolovanje. Kako se to zapravo radi kad doneseš takvu odluku, odeš do doktora medicine primarne zdravstvene zaštite i veliš mu "dobar dan, ja sam odlučla otovriti bolovanje".

 

Najljubaznije molim za pojašnjenje ovog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

nika25 je napisao:

Poštovani,

 

Zaposlena sam od 9.11.2010 a ugovor mi prestaje 30.4.2011 danas sam najavila svom poslodavcu otkaz,ali sam odlucila od sutra otvoriti bolovanje.Interesira me kako mogu što duže odugovlačiti da se vodim u radnom odnosu i da li imam pravo na nekakva primanja? Da li me možete uputiti koja mi je najpametnija solucija koju u ovom trenu mogu napraviti?Šta da radim?

 

 

Unaprijed hvala

 

Ja bih te molio da nam svima ovdje objasniš kako si to odlučila otvoriti bolovanje. Kako se to zapravo radi kad doneseš takvu odluku, odeš do doktora medicine primarne zdravstvene zaštite i veliš mu "dobar dan, ja sam odlučla otovriti bolovanje".

 

Najljubaznije molim za pojašnjenje ovog.

 

 

Rubens stari moj. Kaj se ti čudiš pa to ti je masovna pojava,koja nas košta...sve. I pitateljicu...amo kaj to ona ne kuži. Mi imamo nakradni stav i razmišljenje o svemu...rečenica "otvorio sam bolovanje" je ko npr: "sused dobar dan".

@ nika25 ovdje ne savjetujemo ljude "muljatore", bar ne ja. Ti imaš ugovor na određeno vrijeme. On je zakonita kategorije i nemaš nikakvo moralno pravo muljati pogotovo stoga kaj si najavila otkaz a koji tu nisi ni obrazložila....nisčime nisi pokazala da ti je stalo da produžiš ugovor i zadržiš posao a i nigdje ne vidim zakaj tebi taj posao ne odgovara pa si dala usmeni otkaz8koji usput nema pravne težine). :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo nisam muljator,nego radim za muljatore zato i ne zelim vise da radim za njih-iskreno ne zelim o tome u detalje.

Naravno da ne zelim produzit ugovor,radim 30dana u mjesecu i onda mi se jos odbija od place jer ljudi kradu pa mi moramo placati i radit bez slobodnih dana.

Samo se pitam da li bi i ti tako radia? Navecer dodjes u 23h s posla i ujutro moras bit na posla u 6:45 i tako iz dana u dan i onda ne dobijes placu koju si dogovorio s njima..mogla bi jos toliko toga navest ali bolje ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nika25 je napisao:

Poštovani,

 

Zaposlena sam od 9.11.2010 a ugovor mi prestaje 30.4.2011 danas sam najavila svom poslodavcu otkaz,ali sam odlucila od sutra otvoriti bolovanje.Interesira me kako mogu što duže odugovlačiti da se vodim u radnom odnosu i da li imam pravo na nekakva primanja? Da li me možete uputiti koja mi je najpametnija solucija koju u ovom trenu mogu napraviti?Šta da radim?

 

 

Unaprijed hvala

 

Ukratko,

Vama Ugovor vrijedi do 30.04. i činjenica da će te biti na bolovanju nema utjecaja na istek Ugovora. On će isteći 30.04.

 

Moja Vam je preporuka da bolovanje Vam doktor otvori samo ukoliko ste stvarno bolesni. Naime poslodavac ima pravo za svako bolovanje tražiti da se prekontrolira (šalje zahtjev u HZZO koji šalje kontrolora kod Vašeg doktora koji na osnovu Vaše medicinske dokumentacije bolovanja odlučuje da li je bolovanje opravdano ili nije). Poslodavac zatim dobija samo obavjest da li je bolovanje opravdano ili nije. U slučaju da je Vaše bolovanje neopravdano, poslodavac Vam može Izvanredno raskinuti Ugovor o radu te Vam se onda ograničavaju neka ostala prava (nemate pravo na naknadu s HZZ-a....).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija