Jump to content

prigovor DORH-u


gardist1

Preporučene objave

Prijavio sam Općinskom državnom odvjetništvu kazneno djelo zlouporabe položaja i ovlasti

od strane građevinskog inspektora jer nije poštivao Zakon o građenju tj propustio je obaviti radnje koje je bio dužan napraviti potrebne i nužne da bi se utvrdilo pravilno činjenično stanje te donio rješenje koje nije u skladu s činjeničnim stanjem na terenu i s prostornim planom.

Izadao je pozitivno rješenje za jednu građevinu da smije biti u zelenoj zoni ,a ne smije jer je veliki zagađivač okoliša,a moja je kuća uz to.

ODO nije našlo elemenata kaznenog djela i o tome me obavijestilo.

 

Bio sam u ODO i predstavio dokumente koji dokazuju propust(a koje on njima nije dostavio),na što su me samo blijedo gledali u čudili se jer sam im uspio pokazati i dokazati da je ovaj učinio propust ,nisu znali što bi mi rekli.

Bili su zatečeni količinom dokumenata,dokaza ,informacija i mojim poznavanjem Zakona.

Međutim nisu htjeli uzeti dokumente jer bi morali podići optužnicu protiv ovoga.

Za njih je predmet završen rekli su.

Na kraju mi je rekla da oni nisu stručni za to područje i da oni MORAJU vjerovati MIŠLJENJU koje im je dostavio isti taj inspektor(drugim rječima hoće reći ili se prave da nemaju pojma o toj problematici,a moje mišljenje i dokumenti valjda njima ne znači ništa,jer tko sam ja mali obični građanin i što ja mogu državnim službenicima,osjećao sam se jadno)

Stekao sam dojam da štite dotičnog službenog dužnosnika kojeg osobno poznaju i često surađuju na raznim predmetima.

To je po onoj staroj"vrana vrani ne kopa oči" i na sve moguće načine će se štiti.

 

Pitanje:Koji je daljnji postupak,imam li pravo podnijeti pismeni prigovor na nalaz ODO-A i službeno predočiti dokumente koje posjedujem.

Kome to treba podnijeti (prigovor,žalbu ili već kako se to treba znati ne znam.

Da li to mogu podnijeti DORH-u ,(glavnom u Zagrebu).

Ovima nema smisla podnositi,jer su mi sami rekli "kroz redove" da oni neće ništa poduzeti.

Neka ga privatno tužim...da li to ima smisla.

Da li se zlopuporaba položaja i ovlasti državnog službenika goni po službenoj dužnosti ili ga ja moram privatno tužiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija