Jump to content

Ucjena ???


peh

Preporučene objave

pozdrav svima koji čitaju

 

Jedno pitanje vezano uz HRT preplatu.

Budući da je izglasan novi zakon koji HTV-u daje neka nova "prava" , ako želim odjaviti TV ( uz potvrdu da je prijemnik predan u deponij )a uz to smo i ja i supruga u istom domaćinstvu za 2 TV-a plaćali 2 preplate, imaju li oni pravo inzistirati kao jedini prihvatljivi uvjet odjave da im ispunimo formular u kojem , između ostalog, moramo potpisati da se slažemo da nam u bilo koje vrijeme uđu u stan radi kontrole ?

Podsjećam da nam zakon ( i ustav ? ) garantira nepovredivost doma. Po mojem shvaćanju, mi preplatnici smo ucijenjeni da se odreknemo svojeg prava nepovredivosti doma kako bi nam oni priznali odjavu preplate. Ako ne pristanemo na taj njihovi glavni uvjet, ništa od odjave.

Nije li to ucjena ?

Po kojem zakonu je ona kažnjiva i gdje je definirana ?

 

Ja jesam laik, ali mislim da ima mnogo kućanstava koja su u slučnoj poziciji. Gdje je tu legalnost različitih zakona ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na ovom kratkom odgovoru, ali ako netko bolje poznaje naše zakonodavstvo, molio bih da mi kaže gdje je u zakonima navedena ucjena ( jer mi HRT nameće da se odreknemo prava na nepovredivost doma inače neće priznati odjavu ). Ako predam TV na otpad, pošaljem potvrdu da je TV uništen, a oni to ne priznaju, onda je to UCJENA !!!

Ili sam ja u krivu ???? U našem ovakvom zakonodavstvu ništa me više nebi iznenadilo. Zakon jačega :-(

Ako sam u pravu, mnogo bi mi značilo da znam bi li se takav postupak od strane HRT-a smatrao ucjenom, i u kojerm zakonu tj. člancima je ucjena regulirana.

Hvala svima koji čitaju ili mi pruže odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

peh !!!

 

odi malo pogledaj na forumu naslov "odjava RTV pretplate radi kvara uređaja" koji sam ja započeo.

 

Što se tiče pretplate ona se odnosi na TV prijamnik a ne na stambeni objekt. Ako predaješ TV na E OTPAD pazi da ti na potvrdu napišu naziv TV-a koji imaš u HRT-u prijavljen (nazoveš ih i tražiš da ti kažu na koji prijemnik se plača pretplata).

Pogledaj u moju objavu i ako ti nešto nije jasno pitaj jer ja sam saznao sve i trenutno sam u postupku odjave TV-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu.

Pred minutu sam nazvao HRT, odjel pristojbi i djelatnica kaže da uopće nije bitno ( ako je to istina, nisam siguran ) koji tip TV-a imam prijavljen. Napominjem ovo jer si mi rekao da pazim na koji tip TV-a se plaća pretplata. Da li da opet zovem i inzistiram da mi kažu na koji tip TV-a plaćam ?

Kaže samo da ne moram plaćati dvije pristojbe za jedno kućanstvo, neka im napišem dopis o odjavi TV-a i pošaljem.

Tako je navedeno u zakonu ( Članak 53, st.5 ).

Probati ću ovo pa ćemo vidjeti.

U svakom slučaju Alene, hvala na pomoći.

Javim šta je bilo poslje

Peh-Ri

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija