Jump to content

Obveza poslodavca nakon prestanka radnog odnosa


Drvosjeca

Preporučene objave

Moje pitanje glasi:

 

Pošto već 5 mjeseci poslodavac mi provodi teški mobbing (koji sad nebi opisivao), očito moram dati otkaz jer on ga ne želi dati meni.

Dali je poslodavac obavezan nakon prestanka moga rada u firmi dati mi potvrdu da sam kod njega radio od tog do tog datuma, ako mi bude trebala za stručni ispit?

Možda je pitanje malo bedasto, ali više me ništa ne može iznenadit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drvosjeca je napisao:

Moje pitanje glasi:

 

Pošto već 5 mjeseci poslodavac mi provodi teški mobbing (koji sad nebi opisivao), očito moram dati otkaz jer on ga ne želi dati meni.

Dali je poslodavac obavezan nakon prestanka moga rada u firmi dati mi potvrdu da sam kod njega radio od tog do tog datuma, ako mi bude trebala za stručni ispit?

Možda je pitanje malo bedasto, ali više me ništa ne može iznenadit.

 

"Potvrda" da si kod njega radio je tvoj Ugovor o radu tvoja prijave i odjave na HZMO-u I HZZO-u kao i radna knjiga u kojoj ti mora biti upisano i ovjereno, vrijeme koje si kod njega na radu proveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drvosjeca je napisao:

U redu, ali treba mi baš potvrda od poslodavca da sam odradio minimalno 2 godine kod njega.

 

Drvosjeća (i ja sam taj),on ti to mora dati ali napiši mu to pismeno i priloži pismeni zahtjev od te škole gdje ćeš polagati stručni ispit. Ta njegova obveza ide vjerojatno po zakonu o obvezbnim onosima ali ja ti tu nisam "doma". :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija