Jump to content

Tužba za neisplatu plaće nakon otkaza


Spleecho

Preporučene objave

Pozdravljam opet,

 

Svi koji su bili upoznati u situaciju, jer prethodna tema je imala popriliča broj posjeta i odgovora, znaju o čemu se radi, a na pomoći zahvaljujem.

Nažalost, nadalje se sve razvilo po najgorem scenariju.

Ja sam dao otkaz, stekao pravo na naknadu s biroa (par mjeseci), bio na Inspektoratu i prijavio poslodavca.

E sad, treba podići tužbu protiv njega, ne bi li ja slučajno došao do svojih plaća. Obzirom da za odvjetnika stvarno nemam sredstava, morat ću tužbu sastavit sam, pa me zanima postoji li neki predložak za tužbu, koji bi sastavio i poslao na Sud.

 

Jer, nemam pojma kako firma još funkcionira. On je ostao sam s tajnicom (koja također ne prima plaću), ne obazire se na išta. Ni na to što zna kolika je kazna koju će mu Inspektorat uručit. Samo mi je rekao: "ti radi šta misliš da ti je najpametnije".

 

E, pa sad mislim da mi je najpametnije podić tužbu za moje plaće. Znači jedino šta tražim je moja plaća (a ne bi bilo loše uključit i kamate).

 

Ako neko ima predložak za takvu tužbu, može mi je poslati na mail: spleecho@gmail.com

 

Svi savjeti su naravno dobrodošli.

 

Puno zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem Hrvatske je što svi traže prava, pravo na plaću, a poslodavac nema pravo na radnika koji radi, koji zaradi plaću, dok se to ne izmjeni ništa od boljeg života.

 

Nisam upućen u vaš problem no imao sam bar 30tak radnika koji nisu uspjeli zaraditi svoju plaću, kamoli moju, zato radim vikendima i do 12h navečer dok ne otplatim sve kredite i zatvorim jer mi je dojadilo raditi za druge KOJI IMAJU SVOJA PRAVA.

 

Svaka čas tpravu no stanite radom iza tih slova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Erik77 je napisao:

Problem Hrvatske je što svi traže prava, pravo na plaću, a poslodavac nema pravo na radnika koji radi, koji zaradi plaću, dok se to ne izmjeni ništa od boljeg života.

 

Nisam upućen u vaš problem no imao sam bar 30tak radnika koji nisu uspjeli zaraditi svoju plaću, kamoli moju, zato radim vikendima i do 12h navečer dok ne otplatim sve kredite i zatvorim jer mi je dojadilo raditi za druge KOJI IMAJU SVOJA PRAVA.

 

Svaka čas tpravu no stanite radom iza tih slova.

 

A kaj si ti Erik delal,dok tvojih 30 radnika nije zarađivalio svoju a ni tvoju plaću? Kaj si ti neka novooosnovana socijalna ustanova? Ha Erik? Kakav si ti poslodavac da dozvoljavaš da ti 30 radnika ne zarađuje plaću? Za kaj si ti zaposlil 30 radnika? Da dižeš kredite i daješ im plaću? Daj Erik ne lupetaj bez veze.

I namoj po zakonu o radu! Nemoj Erik, jer vidim da pojma nemaš koja imaš prava i da su te obaveze stisle, pa sad kukaš kak radnici imaju prava a ti nemaš. Erik kaj sad kad je frka bi ti radnici trebali radit zabadava? A jel ti možda znaš kaj je radnik po definiciji kapitalizma i kaj je poslodavac i tko snosi RIZIK u poslovanju? Si čul kad za RIZIK,ha? Ili su možda tvoji radnici ,tvoji dioničari pa si im u stara vremena delil dividende a sad oni nebi rizik i gubitke? Nemoj Erik? Ti bi njih 30 odpustil. Možeš Erik samo moraš nekaj Otpremnina platit za otpuštanje? To je jedan od rizika tvog statusa? Si znal za to prije pet godina Erik kao svoju obvezu iz Zakona o radu? Nikad čul ha? E sad čuješ.:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Erika77 neću komentirati jer mi je već dosadilo pisati komentare na takve gluposti.

 

E a što se tiće ove teme, ja sam također u istoj situaciji, dobio otkaz a od zadnje plaće ništa. I da odmah napomenem za sve ove Erike77 ja sam svoju plaću zaradio, svaki dan sam redovno dolazio na posao i izvršavao svaki radni zadatak koji sam dobio iako dosta toga što sam radio niti nije bilo u opisu radnog mjesta ali uradio sam bez prigovora. Nisam iskoristio niti jedan dan godišnjeg odmora niti sam tražio da mi isplate naknadu za neiskorišteni godišnji samo sam zamolio direktora da mi isplati tu zadnju plaću na vrijeme. Međutim evo mjesec je pri kraju a od plaće ništa tako da ću najvjerojatnije idući tjedan morati poduzeti pravne korake.

Nebi bilo loše da se jave oni koji su to sve već prošli pa da napišu svoja iskustva sa tužbom isl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sve korake do tužbe imaš u mojoj temi. Pronađi je preko mog profila.

U svakom slučaju ukratko ti ide:

1. Zahtjev za zaštitu prava (uručuješ poslodavcu preporučeno s povratnicom), a ako ti tad ne isplati plaću,

2. Izvanredni otkaz radi nepoštivanja ugovora poslodavca (na to imaš pravo i ostvarit ćeš naknadu s biroa).

3. Prijava poslodavca Inspektoratu za neisplate plaće, obračune...

4. Tužba radi neisplate plaće.

 

E, na ovom 4. sam i ja zapeo, jer nemam primjerak tužbe, kako da je sastavim, neki template, pozivanje na neke zakone...kome se uručuje, kako...

 

Iskoristio bi priliku još jednom zahvalit Cigi (i još nekolicini članova foruma). Svaka čast na konkretnoj pomoći!

 

Erik, da nisi smiješan, još bi nešto i odgovorio, ali brate, nasmijavaš me. Nemoj se čudit ako ti se desi mrak, s takvim razmišljanjem. Uzeo si 30 radnika, a ne bi ih htio platit. Ili, dat ću ti kad budem imao? Znaš li da djelatnici na posao dolaze radi plaće, a ne da bi gledali lice poslodavca?! Ma u biti, nema smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija