Jump to content

vožnja pod zabranom iz egzistencijalnih razloga


dominikice

Preporučene objave

Prošli mi je tjedan došlo rješenje o zabrani upravljanja vozilom B kategorije na 6 mj (0.8 promila alc.),sve se nesretno ili s moje strane nespretno posložilo.Pisao sam žalbu ali sa danom zakašnjenja (pošta subotom u mom mjestu neradi) pa sam pokušao sa visokim prekršajnim sudom koji je rekao da mi se diže dozvola što je upravo na snazi.Ta dozvola mi je neophodna da bi zadržao posao(radim kao barmen u 50 km udaljenom mjestu) radno vrijeme mi je svakakvo te je nemoguće da na posao idem autobusom.Četvrti mi je dan da riskiram vozeći se pod zabranom. šta da radim jer mi se noge otkidaju kad prolazim kroz mjesta gdje očekujem da bi mogla bit policija.Da li mogu išta napraviti u smislu da mi se skine ta zabrana(uvjetovanje da mi se oduzme i na 10 god ako treba ako u sljedećih 5 god.napravim i najmanji prekršaj, da ne umirem od straha svaki put kad idem radit jer je neminovno da će me zaustavit u sljedećih 6 mjeseci poštovo prometne pravila ili ne).Šta riskiram ako se predstavim bratovim imenom i rečem da mi je dozvola ostala kod kuće zajedno sa osobnom.molim vas pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravljanjem pod zabranom činite kazneno djelo.

 

Ukoliko prouzročite prometnu nesreću, vaš osiguravatelj će od vas regresno potraživati do 12 prosječnih mjesečnih plaća isplaćenih u prošloj godini, a onda će te vjerovatno fantomkom u poštu ili kladionicu opet zbog egzistencijalnih razloga.

 

Nikakvi egzistencijalni razlozi ne mogu biti opravdanje za činjenje kaznenog djela.

 

Kao što je pametno odgovoreno u postu #2, izvolite kupiti skuter ili se preseliti u mjesto rada.

 

Za oboje je trošak od cca 6.000 kuna, a upravo toliki imate šestomjesečni trošak za gorivo štedljivim dizelašem.

 

Nije kraj svijeta, dobrom organizacijom se može preživiti tih 6 mjeseci, a ignoriranjem tog malog problema možete zapasti u one ozbiljne sa dalekosežnim posljedicama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija