Jump to content

Poziv na pismeni u svibnju


JoskoP

Preporučene objave

Tako je kolege, jako malo vremena...Ne znam kako vi, ali ja i ono što mi se činilo da sam naučila više ništa ne znam,kao da do sada ništa nisam radila, a pitanje je i koliko ćemo mi na roku u svibnju imati vremena iza pismenog. Čini mi se da će požuriti s usmenima kako bi završili u 6.mj,, valjda su zato i pomakli rok unazad.

 

Nemam do sada iskustva sa polaganjem, pa me zanima da li na svakoj predudi moraš imati najmanje 6 bodova za prolaz ili možeš na nekoj imati i manje, ali da zbroj svih tri valjda pretpostavljam bude 18 za prolaz? Ili nekako drugačije? Please, nek mi odgovori tko zna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

karla0 je napisao:

Tako je kolege, jako malo vremena...Ne znam kako vi, ali ja i ono što mi se činilo da sam naučila više ništa ne znam,kao da do sada ništa nisam radila, a pitanje je i koliko ćemo mi na roku u svibnju imati vremena iza pismenog. Čini mi se da će požuriti s usmenima kako bi završili u 6.mj,, valjda su zato i pomakli rok unazad.

 

I ja se nadam vremenu nakon pismenog. Imamo sigurnih onih 14 dana od objave rezultata do pocetka usmenog, eh a koliko ce im trebati da isprave pismene nadam se barem 2 tjedna, pa cemo skupiti mjesec dana!

ako naravno uopće prođemo pismeni!!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu je Tabula, za prolaz na pismenom je potrebno ostvariti najmanje po 6 bodova iz građanske i kaznene presude, treća radnja se ne računa za prolazak, služi samo za skupljanje bodova. Znači možete iz treće radnje dobiti i 2 boda, ako su ostale dvije više od 6 prolazite pismeni. Ostaje pitanje načina bodovanja radnji... Imaju neki okvirni kriteriji o jasnoći, sažetosti, prepoznavanju pravnog problema i sl., ali i dalje ostaje nepoznanica u čemu je bitna razlika presuda od npr. 5 i 6 bodova, a taj jedan znači prolazak :palac: ili pad :palacdolje: ...

Na usmenom iz svih područja možete ostvariti max. po 15 bodova, osim iz grupe Ustav/EU/pravosuđe - max. 10 bodova.

PADATE ako u bilo kojoj grupi ostvarite manje od 5 bodova. Način bodovanja - nepoznat!

PADATE - ako ukupno na ispitu ostvarite manje od 56 bodova.

 

Teoretski - možete proći i pismeni i usmeni, a pasti ispit!!! :misli:

Za prolaz pismenog vam je dovoljno 13 bodova (6 građansko + 6 kazneno + 1 treća radnja), za prolaz usmenog vam je dovoljno 25 bodova (po 5 bodova iz svake grupe predmeta)

13 + 25 = 38 - službeno ste zadovoljili kriterij za prolaz i pismenog i usmenog, ali niste ostvarili minimum od 56 bodova i ispit PADATE, a po minimumu bodova ste zadovoljili. :-o

Način ovakvog računanja, nelogičnisti, kao i jeli se u praksi dogodilo - NEPOZNATO! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolege! Očito ne treba niti razmišljati o bodovanju, nego piši, piši i dogovaraj i moli boga da skupiš dovoljno bodova za prolaz. Ne znam što vas više plaši od presuda, mene definitivno građanska, iako vjerujem da je mnogima teža kaznena.

A ne znam niti raspored pitanja iz svakog poglavlja!Ponovite neznalici koliko kojih pitanja unutar poglavlja dolazi na usmenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija