Jump to content

Tele2 - opomena prije pokretanja ovršnog postupka?


enzovz

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Molim Vas za savjet.

 

Zaprimio sam poštu 15.4. od strane Odvjetničkog ureda IZBRISANO IME (nisam ništa trebao potpisivati, samo je ostavljeno u poštanskom sandučiću) naziva: Opomena pred pokretanje ovršnog postupka - ID: xxxxxxxxx.

 

U navedenom pismu me se tereti za dug od 2.200 kn (glavnica + odvjetnička opomena) prema klijentu IZBRISANO IME i navodi da dug platim do 18.4., u protivnom ću se naći u sudskom postupku.

 

Kako mi je ime klijenta IZBRISANO IME bilo nepoznato, obratio sam se putem e-maila Odvjetničkom uredu i zatražio da mi objasne o čemu se radi te da mi navedu točne datume dugovanja, budući da isti nisu bili navedeni u pismu - samo je bio napisan ukupan dug.

 

Danas, 26.4. dobivam odgovor, da se radi o dugovanju prema Tele2 i da dugovi po datumima iznose:

 

- 300 kn - 21.11.2009.

- 500 kn - 21.12.2009.

- 160 kn - 21.1.2010.

- 900 kn - 21.2.2010.

 

te se navodi da imam vremena platiti do 28.4. do 14h, jer se sa 29.4. nalazim u sudskom postupku, gdje dodatno dolaze troškovi odvjetnika i javnog bilježnika.

 

Da li je u mom slučaju nastupila zastara potraživanja, i ako jest, na koji zakon se pozvati?

 

Ugl, bilo kakav savjet će dobro doći.

 

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dopis čuvajte možda bude i zatrebai kao dokaz.

račun za usluge telefona zastarjeva nakon godinu dana.

po napisanom svi računi su u zastari.

 

ali zastara ovisi o tome kad javni bilježnik zaprimi prijekog za ovrhu (zato je potrebno čuvati dopis.radi dokazivanje zastare. ako idete na zastaru potraživanja duga)

 

Zakon o obveznim odnosima NN 35/05

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima

 

Priznanje duga

Članak 240.

(1) Zastara se prekida kad dužnik prizna dug.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja.

 

kada dobiješ rješenje za ovrhu

na isto rješenje treba se žaliti u zakonskom roku (8 dana)

javnom bilježniku koji je i donio rješenje

u cijelosti osporavati dug zbog zastare.

na zastaru se moraš pozvati zato što sud (pa ni JB)

nepazi na zastaru po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija