Jump to content

Plaćanje kredita iza pokojnika


daisy8833

Preporučene objave

POzdrav,

Imam jednu jako čudnu situaciju i ne znam kome da se obratim.

Konkretno se radi o mojoj svekrvi ali ću ja pisati u njeno ime jer mi je tako lakše objasniti.

Suprug je digao kredit i ja sam mu sudužnik. Suprug je nažalost preminuo. Budući da je otplata kedita išla administrativnom zabranom na njegovu plaću nakon smrti kredit se nije otplaćivao.

Kod ostavinske rasprave bilježnik je dobio od banke neke brojeve računa sa dugovanjima koje sam nasljedila ja kao njegova supruga. Nasljednicima su proglašeni i sin i kćer koji su dobili svaki po nešto nekretnine.

Meni je kao sudužniku sjela ovrha na mirovinu zgog neplaćanja kredita.

Pitanje:

Budući da je supruga sudužnik po kreditu i nasljednik računa po tom kreditu da li banka sjeda na plaću i ostalih nasljednika?

 

Hvala vam unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svakako odite u banku i dogovorite promjenu dužnika. ili način otplate, ili reprogramirajte kredit. u svakom slučaju poduzmite nešto, jer će banka svakako naplatiti svoja potraživanja.

nasljednici naslijeđuju sva prava i obveze sukladno naslijeđenom dijelu. dakle, tko je naslijedio imovinu, naslijedio je i dugove. kako je iz rješenja o nasljeđivanju vidljivo tko je nasljednik, banka može naplatu potraživanja napraviti prema svim nasljednicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako dužnik neplaća svoju kreditnu obvezu

banka može od sudužnika naplatiti istu kreditnu obvezu.

prije ovrhe trebali ste sa bankon dogovoriti promjenu dužnika

ili ste kredit trebali nastaviti plaćati (iako je na ime umrle osobe).

nije uplaćeno više rata kredita i banka je otkazala kredit

uz potraživanje duga u cijelosti.

 

nasljednici vračaju dugove ostavitelja (osim ako imaju osobno svojstvo)u vrijednosti nasljeđene imovine.

 

ako neki nasljednik nije nasljedio ništa nije dužan vračati dugove ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija