Jump to content

upit u svezi kupnje stana


anonimno

Preporučene objave

Ja i suprug planiramo kupiti stan na kredit na rok otplate od 30 godina. Suprug će biti nosioc kredita a ja sudužnik. Željela sam da u kuporodajnom ugovoru budem i ja navedena kaao kupac. On se protivi tomu i želi biti sam naveden kao kupac. Imamo 2 djece. Koje su pravne posljedice njegove odluke za mene.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi se prvo zapital o njegovom motivu da želi biti sam naveden kao kupac (posljedično tome biti će i 1/1 vlasnik u zemljišnoj knjizi – dakle, može stan sam i prodati). Za sada ste pred zakonom suvlasnici svaki u pola budući je to očito stečeno radom za vrijeme trajanja bračne zajednice, ali nikad ne znaš kakav bude zakon za 30 godina :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Hrvoje. Znam da ga može prodat bez mene al to je stan u kojem ćemo živjeti svi skupa i zar ja onda sudskim putem ne bi mogla pobijati valjanost te prodaje. Ne znam točno koji su mu motivi, on kaže da je bespotrebno i bedasto da se oboje pojavljujemo kao kupci ( tim više što je velika procedura kod bilježnika, banke, gruntovnice...) i da je stan svakako pola moj i ne zna zbog čega ja to zapravo želim, a želim zbog razloga koje ste i Vi naveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sto je Hrvoje rekao, postoji zakonska presumpcija da ste suvlasnici na jednake dijelove one imovine koja je stecena za trajanja braka (izuzev vlasitte imovine tipa nasljedstva, nagrada, autorska prava).

Motivi koji god da jesu... vi to najbolje znate. Ako mu je problem procedura, koju ionako mora proci i za sebe, mada je jedini kupac, ima i za to rjesenje.

Neka vam lijepo nakon obavljene kupoprodaje daruje pola nekretnine. Poreza cete biti oslobodjeni.

A mozda on jednostavno ne zeli...

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija