Jump to content

Pomoć kod pokretanja tužbe


kubus

Preporučene objave

Pozdrav svima i oprostite ako ovo nije tema za ovaj podforum,evo ovako da ne duljim.

Bio sam pritvoren i odbačena je optužnica protiv mene i jasno mi je da mogu tužiti državu za naknadu štete imovinske i neimovinske e sad me zanima dali mogu tužiti poslodavca koji je kriv za pokretanje postupka protiv mene i koji je dao krive podatke na osnovu kojih je državno odvjetništvo pokrenulo postupak protiv mene.

Poslodavac mi je kad me je državno odvjetništvo pritvorilo dodjelio otkaz ugovora o radu pokrenuo sam postupak pred sudom i treba me vratiti na poso i isplatiti sve plaće itd..

Postupak je završen i ovrhom je presuđeno u moju korist i tu je sve čisto .

Sad me zanima dali i po kojoj još osnovi mogu tužiti poslodavca jer mi je u zadnje dvije godine toliko zagorčao život meni i mojoj porodici da to nikakvi novci nemogu platiti.

PS

Ako mo :place::-? gu tužiti koji bi mi odvjetnički ured preporučili??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz ovoga što ste napisali pretpostavljam da je podnio nekakvu lažnu prijavu. Možete podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu, ako Vas odbiju uputit će Vas na privatnu kaznenu prijavu, po kojoj ga možete ganjati. Pošto je država bez novaca vjerojatnoo će se desiti ovo drugo. Svakako vrijedi pokušati, ništa Vas ne košta jednostavno napisati par rečenica ODO-u, a oni će reći što dalje,a od države svakako tražiti naknadu za dane provedene u pritvoru kao i troškove koje ste imali pri tome, naravno ako imate račune, mislim odvjetničke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahtjev za naknadu štete uputiš Ministarstvu pravosuđa.

naknada štete je manja (ako isplaćuje ministarstvo)

 

ako naknadu štete dobiješ odlukom suda ,veča je.

 

smatram da se isplati angažirati odvjetnika

u pitanju je i šteta zbog gubitka posla.

 

lažno prijavljivanje je kazneno djelo

pošto si odlukom nadležnog tjela oslobođen sumnje

Općinskom državnom odvjetništvu podnesi kaznenu prijavu zbog lažnog prijavljivanja

(sa poslodavcem se dogovoriti o povratku na posao ili podnošenje kaznene prijave zbog lažnog prijavljivanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija