Jump to content

tužba nakon smrti


venera1960

Preporučene objave

Ako je tijekom postupka započetog po privatnoj tužbi privatni tužitelj umro, bračni drug može u roku 3 mjeseca nakon smrti podnijeti novu privatnu tužbu (na to ga ovlašćuje kazneni zakon), odnosno izjaviti da započeti postupak nastavlja.

 

Informacije radi, ako je kazneno djelo klevete počinjeno prema već umrloj osobi (dakle, ako se klevetanje nastavilo i nakon smrti vašeg muža), kao privatni tužitelj može nastupiti bračni drug, dijete itd. U ovom slučaju privatna tužba podnosi se u roku 3 mjeseca od dana kada je bračni drug saznao za kazneno djelo i počinitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo vam se stvari automatski podrazumjeva.

zna li sud da je vaš suprug umro?

prvo ga netko treba obavijestiti o toj činjenici.

ako nisu prošli zakonski rokovi.

dostavite sudu dokaz o smrti i izjavu da nastavljate kazneni postupak kao privatni tužitelji.

ako sud još nije donio nikakvu odluku, ne može vam niti dostaviti odluku dok je ne donese.

Bez obzira kakvu odluku donese, dostavit će na adresu tužitelja, pa ćete tako znati i njen sadržaj.

svakako pogledajte odredbe Kaznenog zakona čl. 199-205.

čl 204. vam govori o tome tko može pokrenuti kazneni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Puno vam hvala na utrošenom vremenu i trudu! Sve ove članove zakona koje ste mi predložili moj suprug je naveo u optužnici. Jedino što me brine je to što sud vjerovatno zna za smrt mog supruga ili je poštar vratio dopis ili što je još gore jedan od suoptuženih je djelatnik tog istog suda. ono što mene zanima je ; da li je sud bio dužan mene obavjestiti o eventualnom odbacivanju optužbe?. Sama ću morati otići i to saznati,a vama još jednom puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija