Jump to content

Mijenjam kuću za stan pod hipotekom - što i kako ???


bstar

Preporučene objave

Mijenjali bismo kuću za stan koji je manje vrijednosti od kuće.

Kupac kuće (vlasnik stana) doplatio bi razliku za kuću.

Stan se nalazi pod hipotekom budući da vlasnik otplaćuje kredit za taj isti stan (pola kredita je otplatio).

 

Sada bi vlasik stana podigao novi kredit kojim bi izvršio prijevremenu otplatu starog kredita te bi iz toga novog kredita isplatio nama razliku za kuću. Hipoteku za novi kredit on bi stavio na našu kuću koju mijenjamo, i tu se stvari kompliciraju.

 

Molim vas savjet kojom procedurom riješiti ovu zamjenu (ako se uopće može to izvesti)?

Što sve trebamo riješavati i kojim redom?

Što treba posebno pripaziti?

 

Unaprijed zahvaljujem svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se nebi tako igrao.

digne kredit na Vašu kuću i odustane od zamjene

vaša kuća ostane pod hipotekom i banka je može prodati kad hoće( ako se neplaća hipotekarni kredit) a Vi ostajete bez kuće i novca.

ako dobije novac (hipotekarni kredit na kuću )ko garantira da će isplatiti kredit i stan osloboditi hipoteke .

ako na stanu ostane hipoteka a prestane se sa plaćanjem kredita banka uvjek može prodati stan radi naplate dug,neovisno ko je novi vlasnik stana.(ili da Vi,kao novi vlasnik stana , nastavite otplaćivati dug)

 

neka vrati kredit i briše hipoteku na stanu

prije zamjene isplati ugovorenu razliku.

 

a možda je čovjek i pošten

ali u svakom slučaju

dobro se zaštititi predugovorom(prije dizanja hipotekarnog kredita na kuću)

kasnije i ugovorom

i tražiti da banka koja daje hiotekarni kredit na kuću bude ista banka za hipotekarni kredit za stan

koja će novcem iz kredita pokriti dug i na ruke prodavatelja (ili račun)isplatiti ugovorenu razliku

osoba koja diže kredit ustvari kredit nebi ni osjetila osim po ratama za otplatu.

 

banka sigurno neće pristati da odustane od hipoteke

u slučaju raskida ugovora.

 

kod ovakvog posla treba biti jako oprezan i dobro se zaštititi ugovorom o zamjeni nekretnina

koji se raskid u slučaju bilo kakvog problema

da se zamjena ne obavi i da nastane šteta za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bstar je napisao:

Molim vas savjet kojom procedurom riješiti ovu zamjenu (ako se uopće može to izvesti)?

 

Narod bi rekao - mijenjate zdravog konja za bolesnog magarca.

 

Moj savjet bi bio da ne ulazite u tu transakciju.

U ovakvom slučaju praktično ne postoji ugovor koji bi vas mogao potpuno zaštititi.

Jedini način, kako je napisao bovu, je da vlasnik prvo skine hipoteku sa svog stana.

 

Kada ja prodajem nekretninu koju vlasnik kupuje kreditom sa upisom hipoteke, uvjet je da mi po predugovoru isplati min. 10 % vrijednosti, da bi uopće pristao na proceduru, a banka isplaćuje iznos isključivo na moj račun. U slučaju da nešto 'zapne', kupac se predomisli ili npr. umre u međuvremenu , iz tih 10% ću namiriti nemale troškove da vratim sve u početno stanje.

Vi ne možete tako , jer kupac zatvara dug i skida hipoteku sa stana.

Ta transakcija bi potrajala i 4-6 mjeseci, u kojima se svašta može dogoditi.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija