Jump to content

obnova postupka pomoć


taba

Preporučene objave

Molim pomoć u vezi obnove postupka .

Dali mi tko može reci kako se zove obrazac koji mi treba u obnovi postupka utvrđivanja postotka rat -mir-

 

Samo da objasnim u vojnoj mirovini 50-50 omjer opća nesposobnost ( mirovinsko dalo 100% opću komisija spustila radi privremenog RVI_a ) imao RVI 40 privremeno prije mjesec dana dobio 40 -RVI za stalno i nakon dugog liječenja od PTSP-a dobio (nakon 6 bolničkih liječenja) dijagnozu F63 Trajna promjena osobnosti .

Pa bi sad napravio obnovu postotka bolesti dobivenog u ratu , s tim da prije rata bio student tako da nema staže osim rata i HV

znam da moj doktor mora to napisat on nezna koji radi čega je obnova nemogu mu nikako objasnit dali je to obrazac 1-IB

 

dali da očekujem šta pozitivno od te obnove

 

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obrazac se zove 1 IN i trebali bi ga imat dr OP u svom kompu,ako nemaju onda ima za kupit u knjizari.

 

potrebno vam je za obnovu postupka:

1.tiskanica 1 IN (3X)

2.preslika osobne iskaznice

3.ovjerene preslike lj.dok.od zadnjeg puta(ovjerava dr OP)

4.hrvi rješenje -ovjerena preslika

5.prelike zdrastvenog kartona (razlika od zadnjeg puta)

------------------------

-sve sam to odnio u područni ured HZMO-a i tamo na uruđbenom još su tražili da odem kupiti obrazac za odlazak u mirovinu (mada sam ja u mirovini)i tiskanicu opisa radnog mjesta

 

Eto to je moje iskustvao.kako sam predao papire, poziv za 1.st.vjestaka dobio sam za 7 dana.

 

U ostalo se nebi upustao,sve zavisi o sreći ,volji vjestaka,ali i o lj.dokumentaciji i jos u puno faktora ,sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
Molim pomoć u vezi obnove postupka . Dali mi tko može reci kako se zove obrazac koji mi treba u obnovi postupka utvrđivanja postotka rat -mir- Samo da objasnim u vojnoj mirovini 50-50 omjer opća nesposobnost ( mirovinsko dalo 100% opću komisija spustila radi privremenog RVI_a ) imao RVI 40 privremeno prije mjesec dana dobio 40 -RVI za stalno i nakon dugog liječenja od PTSP-a dobio (nakon 6 bolničkih liječenja) dijagnozu F63 Trajna promjena osobnosti . Pa bi sad napravio obnovu postotka bolesti dobivenog u ratu , s tim da prije rata bio student tako da nema staže osim rata i HV znam da moj doktor mora to napisat on nezna koji radi čega je obnova nemogu mu nikako objasnit dali je to obrazac 1-IB dali da očekujem šta pozitivno od te obnove Hvala unaprijed
Moj odgovor ti je ovdje - klikni.

 

Još samo nisam siguran na koji si sud mislio.

 

Upravni ili Ustavni.

 

I, imaj u vidu da ti postotak HRVI (u tvom slučaju 40%) nije mjerilo o odluci tj. rješenju HZMO u smislu omjera rat-mir.

 

Ima tu i drugih elemenata, težina bolesti, godine starosti, RATNI PUT i VRIJEME PROVEDENO U RATU.

 

I vještak misliš nezainteresirano gleda u tebe za vrijeme procjene radne sposobnosti, ali nije tako, vjeruj.

 

Dovoljno da te odmjeri 10-tak sekundi, malo porazgovara s tobom i usporedi tvoju priču sa medicinskom i ostalom dokumentacijom i donese odluku.

 

A sve to opet ide na povjerenstvo............

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija