Jump to content

Kazneno djelo ili ne?


igoo

Preporučene objave

Slučajno sam u komunalnom redarstvu vidio slike svoje kuće i dvorišta. vidi se da slikane od susjeda. mogu li nešto poduzeti ili prijaviti osobu koja je to snimila bez obzira što su tamo pronadjene, jer ja o tome nisam pojma imao. Tko zna koliko puta smo slikani, što je slikano i kome su slike pokazivane ili gdje se sve nalaze jer ne bih niti za ovo znao i da nas se slika da ih nisam vidio? ako nekoga prijavljuješ i šalješ inspekciju onda se zna kako se to radi i tko obavlja slikanje i snimanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

igoo je napisao:

Slučajno sam u komunalnom redarstvu vidio slike svoje kuće i dvorišta. vidi se da slikane od susjeda. mogu li nešto poduzeti ili prijaviti osobu koja je to snimila bez obzira što su tamo pronadjene, jer ja o tome nisam pojma imao. Tko zna koliko puta smo slikani, što je slikano i kome su slike pokazivane ili gdje se sve nalaze jer ne bih niti za ovo znao i da nas se slika da ih nisam vidio? ako nekoga prijavljuješ i šalješ inspekciju onda se zna kako se to radi i tko obavlja slikanje i snimanje.

 

pronađene na još par mjesta.

slikane u nekoliko navrata, ne u isto vrijeme.

to znači traje već neko vrijeme, godinu, godinu i pol.

 

Molim nekoga da mi odgovori mogu li nešto poduzeti u vezi s tim. Nije baš najugodniji osjećaj...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu nema ništa.

 

Posao i ovlast komunalnih redara je da sankcioniraju onog koji nagrđava pogled sa javne površine na svoje neuređeno dvorište, te ako se o tom radi, izvolite sami popraviti svoje stanje.

 

Ne vjerujem da ste ušli u ured komunalaca i tamo na stolu pronašli fotografije svog dvorišta, previše je naivno.

 

Onaj tko vam je te fotografije dao na uvid, a on je bio zadužen da čuva taj predmet, vrlo lako može dobiti radnu knjižicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravno tumačenje članka Kaznenog zakona koji zabranjuje prikriveno i neovlašteno snimanje bi bilo da je zabranjeno snimanje osoba u svrhu uhođenja ili sl.

Ako je susjed snimio svinjac (tj. komunalni nered) u vašem dvorištu, nije vas uhodio, nego je evidentirao stanje u prostoru koje mu šteti.

 

Sredite taj nered, umjesto svađe sa susjedom.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pristojno ću napisati kako on ima svinjac (komunalni nered) u svojoj glavi.

S njima ne samo da se ne svadimo nego uopće nemamo nikakvih kontakata upravo zbog toga kakvi su. Otkako živimo ovdje, već neke 3 god, neprestano se nagledavaju, ali ono nepristojno i tako besramno, k nama, stalno nešto špijuniraju, do te mjere čak da se kroz sitan režak s ulične strane ograde u dvorište nagledavaju. a majstore obavezno ispituju kaj radimo. nekoliko je puta i inspekcija dolazila jer svako malo nekaj prijavljuju. Ali, ono... od par desetaka cm (doslovno) odstupanja od nacrta do toga da dim našeg dimnjaka ide na njihovo... i prek svega toga prolazimo. zapravo, trudimo se da ih ne primjećujemo i da nas to ne dira.

za neke sitnice (tipa instalacije po kući) nismo znali da nam trebaju papiri pa smo tu imali naknadnog troška, ali ok. usput učimo.

 

uzmeš u obzir da im je blizu 70, a nama tek 28, i da oni nemaju drugog posla i zanimacije nego eto... pa nek si ispunjavaju dane.

 

 

ali kad sam vidio te slike...

kad sam vidio da i slikaju po našem dvorištu...

puko mi je film!

kao što rekoh, nek prijavljuju, nek šalju inspekcije, već smo se naučili da ne smijemo pr... kad vjetar puše prema njima :smijeh: ali da moramo strahovati što slikaju, koga slikaju, kome pokazuju.. :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija