Jump to content

Pobijanje darovnog i ugovora o doživotnom uzdržavanju


banovina

Preporučene objave

Poštovani,

pred 15-tak godina sklopila sam ugovor o darovanju nekretnina sa svojom majkom, sestra je za taj ugovor znala i nije ništa poduzimala.Međutim po smrti moje majke moj nećak na ostavinskoj raspravi traži nužni dio jer su povrijeđena njegova prava(sestra je umrla prije majke).

Za života moje majke,a po smrti moje sestre sklopila sam sa majkom Ugovor o doživotnom uzdržavanju u kojem preuzimam brigu u cijelosti do njene smrti , a u predmetnom ugovoru spominje se i stan koji sam predhodno dobila po darovanju od majke.Tako da sam ja i Ugovorom o doživotnom uzdržavanju , preuzela-potvrdila već prije darovanu nekretninu.

Ne znam što mi je činiti, nećak je znao za Ugovor o darovanju, ali nije znao za Ugovor o doživotnom uzdržavanju, a ja sam na raspravi pred javnim bilježnikom zanijekala da posjedujem i taj ugovor.

Ugovor od doživotnom uzdržavanju sklopljen je 15-tak dana prije smrti majke!!! :-o

Moram li isplatiti taj nužni dio ili ne??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je sestra za života dobila nekakvu financijsku pomoć od majke ,koja bi se mogla uračunati u nužni dio.

 

ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuje nasljeđivanje i pravo na nužni dio.

 

glupo je bilo zatajiti ugovor o doživotnom uzdržavanju.

može ga pobiti samo primatelj uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sestra je dobila fakultet, a ja sam bila izvanredni student , radila sam i pomagala sestri u školovanju, naravno za to nemam materijalhih dokaza.

A što se tiće ugovora o doživotnom uzdržavanju, moj je odvjetnik savjetovao da ga niti ne spominjem na ostavinskoj raspravi, nego na parnici koja je u postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ostavinskoj raspravi je trebalo utvrditi da ostavitelj ne posjeduje imovinu koja se može nasljediti.

imovina navedena u ugovoru o doživotnom uzdržavanju nije imovina koja se nasljeđuje.

da je na ostavinskoj utvrđeno da nema imovine koja se može nasljediti parnica nebi bila potrebna .

nasljednik može osporavatu ugovor

kao neistinit i krivotvoren.

 

odvjetnik radi za svoju korist.

zastupanje će debelo naplatiti (po vrijednosti imovine )

potraži mišljenje drugog odvjetnika

koji bi te zastupao u parnici.

(možda bude povoljniji)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija